Futurlec siparişleri için uyarıdır.

Başlatan Maxim, 17 Nisan 2011, 11:03:08

Maxim

son 2 siparişimde sorunlar yaşamaya başladım sizleride bilgilendirmek isterim
adamların sayfalarına inanmayın, stokta gözüken birşey gerçek olmayabilir

sipariş geçiyorsun aradan 1 hafta geçiyor, halen ürünler gönderilmiştir diye bir mail yok
diyorsun ne oluyor ?
eee o ürün elimizde yok 3-4 gün sonra gelecek, ha unutmadan şu da yok, onunda stoklarımıza girmesi 2 haftayı bulur......

ama alırken vardı diyorsun ?
gene aynı maili geri yolluyorlar .

tamam beklerim ulan diyorsun,
2 gün sonra 3-4 gün sonra gelecek olan malzeme 1 haftaya uzuyor .

onada tamam diyorsun... bekleyecem anasını satayım, gerekirse 2 ay sürsün ..
bir mail daha, ürünler stoklarımızda yok  eee ? biz sizin geri kalan ürünleri yolladık, artan parayıda kartınıza geri yatırıcaz ..

kime sordunda gönderdin eksik ürünleri ???
kulliyen palavra yani, hikayeden uydurma oyalama taktikleri ..
böyle mailleşmeler beklemeler sonunda bir bakmışsın ürünler "eksik" olarak sana geliyor ama 2 ay sonra falan

birşey almadan önce stokta varmı yokmu diye sorun diyeceğim ama onada güvenilmezki,
adamlar iyice sallamaya başladı, sanki türkiyeden bir yere sipariş geçiyormuşum gibi hissetmeye başladım (sizede olmuştur)

sizleri bilgilendirmek istedim.

forsa1975

farnell de benim siparişim 10 gün bekledikten sonra iptal oldu. Elektrovadi, Doruktanstore, Bluemavi ve Direnc.net ten  alışveriş yaptım. Türkiyede online satış yapan siteler çok daha iyi ve hızlı. Telefonla da çok rahat irtibata geçip takip etme şansım oluyor. Tek sorun türkiye piyasasında olmayan malzemeler.

Tagli

Futurlec'in zaten internet sitesi bile adam gibi çalışmıyor. Hesabınıza girip bilgilerinizi güncellemek mümkün değil. Örneğin ben posta kodumu yanlış yazmışım, bir türlü düzeltemiyorum. Sağolsun bizim PTT buna rağmen buluyor evi (belki kulaklarımız çınlıyordur).

Ayrıca ilk alışverişimde ödemeyi sanal kartla yaptığım için para geç gitmişti. Adamlar para gelmedi sanarak tekrar tekrar çekmeyi denemişler, sonra da "hata alıyoruz" diye email atıyorlar. Sonunda hatalarını farkettiler (ki bunun için yaklaşık 1 hafta mailleştim), ve bu süreçte kafaları o kadar karışmış ki aynı paketten iki tane yolladılar.

Öte yandan kargo fiyatları göz önüne alındığında Futurlec'in benim bildiğim bir alternatifi yok. Geçende ebay'den bir alışveriş yaptım gerçi, çok ucuza ve çok kısa sürede geldi. Ancak PTT'nin "Kapıya bırak kaç" yaklaşımı var. Çok da şaşırtıcı değil aslında, çünkü adamlar mektup zarfı ile yolluyorlar. Yine de o kadar para verdiğim şeyi apartman girişine bırakılmış görmek insanı bir garip yapıyor.
Gökçe Tağlıoğlu

f_machine

Bizde genelde digikey'den alım yapıyoruz.Herhangi bir sorun yaşamadık şimdiye kadar.Tavsiye ederim.

gokhan1500

Eğer ürün acil olarak lazımsa tr farnelldan sipariş verin kargo 15 euro 4 parça sipariş verdim biri amerika stoğuydu.Diğer üç ürünü hemen yolladılar pazartesi verilen sipariş salı elimdeydi.Diğer ürün için iki hafta gibi süre dendi zaten amerika stoğu ürünler için bu sitede belirtiliyor.Birde bu aralar farnellda indrim var.

Futurlecten martın 28 inde verdiğim sipariş hala elime ulaşmadı ayın 8 inde karrgoya çıktı.Stoklarıyla sıkıntıları var doğrudur.