lpc 1768 yüksek hızda çalıştırma

Başlatan yamak, 27 Nisan 2011, 02:38:43

yamak

Merhaba arkadaşlar bende keil in mcb 1700 kiti var.pll i açarak cclk hızını 288 mhz yaptım. Fakat daha işlemciye program atamıyorum. Acaba işlemcim bozuldu mu ya da düzeltmek için bir öneriniz var mı? Yardımlarınızı bekliyorum.Şu an nasıl bir durumda olduğumu az çok anlıyosunuzdur.

yamak

Arkadaşlar sorunu çözdüm işlmeci bozulmamış flash magic aracılığıyla seri port üzerinden program yükleyebiliyorum ama daha önce direkt keil üzerinden usb ile programı yükleyebiliyodum şimdi yükleyemiyorum. sizce sorun ne olabilir.keil şu uyarıları veriyor.
* JLink Info: Found SWD-DP with ID 0x2BA01477
* JLink Info: Found SWD-DP with ID 0x2BA01477
**JLink Warning: No matching core found. Selecting default core (Cortex-M3).
***JLink Error: SWD-DP error: Could not write Ctrl/Stat register.

yamak

Tamam arkadaşlar sorunu çözdüm.Flash Magic ten chip i tamamen sildim.Sonra düzeldi.Yani şu an keil üzerinden direkt yazdığım programı yükleyebiliyorum işlemciye.

airforce

Mehaba lpc1768 seri port ile nasıl bağlanıyor temel bir şematik elinizde varsa eklerseniz sevirim.

Teşekkürler.

z

Program gelistirme asamasinda, en azindan prototip uzerinde calisirken, reset vektorune girer girmez, hurraaa osc ayari yapip PLL le oynamayin. CPU 1-2 saniye basit bir delay icinde oyalansin sonra osc ve PLL ayarlamalarina gecsin. Hem bu sure zarfinda osc ve besleme oturmus olur.

Bu kadarlik zaman, yanlis ayarlarimiz yuzunden gaza basip firlayan CPUnun JTAG port uzerinden kurtarilmasinda cok faydalidir.

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com