Oyun Bilgisayarı önerisi?

Başlatan t2, 14 Mayıs 2011, 23:59:25

jimraynor

Alıntı yapılan: Tagli - 15 Mayıs 2011, 15:37:33
jimraynor, Starcraft 1'i severek oynamıştım. Gerçi berbat oynuyordum, beni biraz aşıyor. Ama Starcraft 2'yi kesinlikle oynayacağım yeni bilgisayar alır almaz. Ama internete çıkacağımı sanmıyorum. Önüme gelen ilk adama 5 dakika içinde yenilmek benim için zevkli olmayacak :)

Bende sıkı oyuncu değilim arada vakit buldukca takılıyorum. Çoğunluklada single oynuyorum. Youtubeda güzel taktikler var. Arada izlemek faydalı oluyor. Ayrıca progamerin oynadıkları maçların replaylarınada arada bakıyorum.

NaMcHo

Starcraft2 beta testerıydım
http://www.livestream.com/namcho/video?clipId=pla_922442a4-47ab-4221-8d9e-8c841c437f3e&utm_source=lslibrary&utm_medium=ui-thumb buda canlı bir oyunum :D

Starcraft2 warcraft3 Frozen Throne kadar olamaz -.-

SC1 de sadece hızlı macro yeterliydi sc2de ise hem micro hem macro cok iyi olmalı buda oyuncuların oyuna alışmaları için çok fazla zamanını çalıyor

Blizzard oyunlarını oynamayın bence, bağımlılık yapar.

Tagli

Warcraft 3'ü çok sevdim. Kısmen iyi oynadığıma inanıyorum. Hâlâ da oynuyorum. Gerçi oyunum korsan olduğundan gerçek insanlarla oynama imkanı bulamadım pek. Ancak yeni keşfettiğim AMAI isimli yapay zeka oldukça iyi sayılır.

Starcraft 1'i de oldukça sevdim. Ama adam gibi oynamayı başaramadım bir türlü. Ayrı ayrı mikro ve makro yapmakta sorun yok. Ama ünite sayısı ve savaşın yayıldığı alan az olursa yapabiliyorum bunu. Bu sebeple Starcraft'ı bir türlü oynayamadım. Warcraft 3'te ise az sayıda adamı mikro yapmak gerekiyor. Bu yüzden tam bana göre.

Diablo 2'yi biraz oynadım ama sevmedim. Hiç tarzım değil. Dağ bayır koşup yüzlerce yaratık kesiyorsun, türlü eşya topluyorsun... Yine çok eski bir oyun olan Nox biraz daha farklı bir oyun ve tam bana göre. Daha renkli, ama anlamsız aksiyon yok. Baştan sona 3 defa falan oynamışımdır sanırım. Westwood'un oyunuydu...

World of Warcraft'ı ise hiç oynamadım, oynamam da. Kalitesinden yana şüphem yok, ama 2005'te kendi kendime söz verdim, "Sonu olmayan oyun oynamayacağım." dedim. Zaten yeterince oyun bağımlısıyım. Günlerimi WoW başında geçirmem yazık olur. O zamanda daha fazla oyun görebilirim...

Her ne kadar hepsi bana hitap etmese de, Blizzard'ın yaptığı her oyunun kendi dalında birer efsane olduğu konusunda hemfikirim.

Not: Konuyu baya dağıttığımın farkındayım ama oyunlar benim zayıf noktam. Konu açılınca kendimi tutamıyorum.
Gökçe Tağlıoğlu

rck8942

bende tagli hocam steam uzerinden hep oynuyorum.
Left 4 dead/2,bad company, vs. steam den guzel oluyor her yere götürebiliyorsunuz oyunlari.onnline oldugu icin.
Elektroniker für Betriebstechnik

jimraynor

Alıntı yapılan: cetinkaya - 15 Mayıs 2011, 16:20:39
bende tagli hocam steam uzerinden hep oynuyorum.
Left 4 dead/2,bad company, vs. steam den guzel oluyor her yere götürebiliyorsunuz oyunlari.onnline oldugu icin.

bu steam nedir? sürekli adını duyuyorum ama ne olduğunu bilmiyorum.

rck8942

steam bilgisayara indiriyorsunuz ve ucretsiz bir hesap aciyorsunuz kendinize. Üzerinden oyun satin alabiliyorsunuz Kredi karti vs. ile.Oyunlariniz isminizin altinda kayitli oluyor hep ve CD ile hic ugrasmiyorsunuz. Ve gittiginiz her yerdeki pc ye baglanip oyunu indirip oynayabiliyorsunuz.

Tagli

Bazen ücretsiz oyunlar ve beta testleri de olabiliyor. Tabi Steam şifresini iyi korumak önemli. Hesap çalınırsa içindeki tüm oyunlar da beraber gidiyor. Zaman zaman uçuk indirimler denk geliyor. Mesela ben Overlord 2'yi galiba $2'a, Supreme Commander 2'yi de bonus paketiyle birlikte $10'a almıştım.
Gökçe Tağlıoğlu

jimraynor

desenize süper bir şeymiş. Niye daha önce haberim olmadı bundan. Adres bu mu http://store.steampowered.com/

yazın boşvaktimde takılırım artık.

rck8942

evet hocam aynen bu yilbasinda cok guzel indirimler oluyor genellikle hep o zaman aliyorum.zaten fazlada takilmiyorum. Stress atmak icin veya biseylere kizdigim zaman giriyorum. Sifre konusuna gelince benim bi sefer calmislardi ama geri alabildim.bi arkadas sayesinde. iyi inglizce olarak e-mail yazinca sorun olmuyor.bende bir tane account var icinde 3 oyun var isteyen olursa satabilirim.

t2

Steam'i neden yüklüyoruz ? Gerek var mı? Oyun indireceksek şifreyi girerek oyunu indirmeli.

Daha başka şey indirmenin anlamı nedir? trojan benzeri aktivitesi olsa gerek.

Tagli

Steam oyun dağıtımıyla ilgili resmi ve yasal bir platform. Bazı oyunlar zaten sadece Steam üzerinden alınıp oynanabiliyor. Beta testlerinde de aynı durum var. Zaten oyunun Steam üzerinden salınma kararını yapımcı firma alıyor.
Gökçe Tağlıoğlu

MC_Skywalker

steam: Valve isimli oyun firmasın kurduğpu bir oyun dağıtım kanalı. Valve ilk önceleri sadece kendi oyunlarını (half life vb.) dağıtmak için kurmuştu daha sonra diğer markalarda bu siteme katıldı.

Blizz amaca kendi oyunlarını kendi sistemi üzerinden dağıtıyor.

oyun PC için biraz fazlaca parayı gözden çıkarmak gerekiyor zira iyi bir ekran kartı 700Tl den başlıyor. Ben Nvdia GTX580 1.5Gb kartı 1100Tl almıştım GTX590 ise 1500Tl den pyasaya girdi fakat fiyatlar ucuzluyor.

Aşağıya kendi sistemimi özelliklerini düşük bütçye göre yeniden yorumladım.

CPU: AMD Phenom II x6 1055T 2.8Ghz 9MB
Anakart: Gigabayte AMD GA-8902GPA-UD3H AMD890GX DDR3 1866M
RAM: Corsair 6Gb 3x2Gb DDR3 2000Mhz CL9 XMS3 S (Ben CORSAIR 8GB (2*4GB) XMS3 DDR3 1600MHz CL9 Dual Kit Ram Tercih ettim)
HDD: Seagate 500Gb 7200RPM 16MB SATA2 NCQ PC
VGA: GTX470 (Ben Palit GTX580 1536MB GDDR5 384Bit Dual DVI HDMI Tercih ettim)
PSU: Xilence XP700 700W 135mm Fan PSU Gaming Serisi 80+ R3 (Ben Xigmatek NRP-MC851 850W Active PFC 140MM Fan Tercih ettim)
Kasa: Gigabyte iSOLO 3134 psu olmayanı (Ben COOLER MASTER HAF X 942 BLACK EDITION FULL TOWER PENCERELİ SİYAH KASA tercih ettim)

t2

Bu makine için para önemli değil, 10 binTLyi geçmese iyi olur  ;)  Makineyi hdmi üzerinden büyük LCD tv ye bağlamak durumunda ekran kartının baya iyi olması gerektiğini zannediyorum.  Çünkü çözünürük yüksek olmalı. Bir de gözlük şeklinde monitörler varmış. BUnu taktığımızda sinema perdesi gibi dev ekranda görüyormuşuz Belki de istersek 3 boyutlu olabilir. yani 2 göze ayrı görüntü  gelebilirse... BU tip monitör iç piyasada var mıdır?

jimraynor

elektronik bir şeye fazla para verme taraftarı değilimdir. Yerinizde olsam 500 TL ye ggden bir xbox 360 alırdım.

MC_Skywalker

ben 3500 tl harcadım. o zaman size güzel bir sistem tavsiye edeyim. Tabi önce araştırayım.