Yapıkredi internet bakacılığından kontör yüklerken dikkat edin

Başlatan gevv, 22 Haziran 2011, 00:08:06

gevv

Geçenlerde başıma gelen bir olayı paylaşmak istedim yapıkredi kullanıp internet üzerinden hazırkart kontör yükleyenler benim yaptığım hatayı yapabilir

Yapıkredi internet bankacılığından köntör yükleme işleminde numara, tutar vs  bilgilerini girdikten sonra  cep telefonumuza onay için  şifre geliyor verilen şifreyi girip tamam dedikten sonra sayfa biraz bekleyip yenileniyor  buraya kadar normal fakat...

Sayfada tamam butonuna  tıklama esnasında sayfanın bekleme esnasında  sanki donmuş gibi işlem yapmıyormuş gibi  sakin  davranıyor :)  butonun üzerine gelince,  basınca bile  değişim zor fark ediliyor  bilirsiniz bu tip şeylerde css vs efektler vardır buton üzerine gelindiğinde basıldığında dikkat çeker neyse

bir an tıklanmadığını sanıp "Tamam" butonuna tekrar basarsanız  işlem 2 defa yapılıyor :)  ve paraınz 2 kat gidiyor  iki kat kontör geliyor .... ..

gelen şifre ile sadece belirlediğim tutar alınmalı tek işlem yapılmalı ikinci istek red edilmeli hata vermeli   sayfa yüklenirken uyarı çıklmalı "işlem yapılıyor bekleyiniz""  vs.  ama yok  bu şekilde daha iyi oluyordur  kesin :)

fatihkuzucu

İş bankasında bu tip yavaşlamalardan sonra sayfa hata veriyor. Gerekirse yada lazımsa tekrar şifre sorup net bankacılgına baglanmanı bile isteyebiliyor.
Exp.Kits http://tinyurl.com/3qhs8pm   Küçük adamların, küçük fikirleri... Büyük adamların, büyük hayalleri...

ilhan_mkp

bu tip teknolojik satış hileleri yüzünden her işimi nakit halletmeye çalışıyorum hiç hata olmuyor kredi kartları internet bankacılığı benim gözümle civisi çkmış durumda

gevv

Alıntı yapılan: fatihkuzucu - 22 Haziran 2011, 00:25:19
İş bankasında bu tip yavaşlamalardan sonra sayfa hata veriyor. Gerekirse yada lazımsa tekrar şifre sorup net bankacılgına baglanmanı bile isteyebiliyor.

yavaşlama   yok   işlem süresince  gözle görülür net bir uyarı olmaması sorun   

işlem yapılıyormu sayfa dondumu anlaşılmıyor   dalgın bir anda olan oluyor butona bir daha basılıyor

tek şifre ile 2 kere alıp yapılmasıda ayrı bir sorun

fatihkuzucu

Aynı şey. Bastın sanıyorsun bekliyorsun bir sey yok. O sırada saliseler sanki saatler geçmiş gibi bir algı olusturuyor. Tık, bir daha basıyorsun....

Zaten sorun bu degilmi? İster bilerek, ister bilmeden, isterse web sayfalarının hatası ile yanlıs olabilecek durumların engellenememesi.... Garantinin web tasarımcıları web programcıları işlerini düzgün yapmıyor.
Exp.Kits http://tinyurl.com/3qhs8pm   Küçük adamların, küçük fikirleri... Büyük adamların, büyük hayalleri...

Salih

İnternet bankacılığında en iyisi İş bankası diyorum. Senelerdir kullanıyorum. Hatta ilk başladığından beri diyebilirim.
Şu an maaşımı başka bankadan almama rağmen, maaşımı İş bankasına aktararak İş bankasından kullanıyorum.

CoşkuN

Alıntı yapılan: salih - 22 Haziran 2011, 11:41:02
İnternet bankacılığında en iyisi İş bankası diyorum. Senelerdir kullanıyorum. Hatta ilk başladığından beri diyebilirim.
Şu an maaşımı başka bankadan almama rağmen, maaşımı İş bankasına aktararak İş bankasından kullanıyorum.

İş bankasına giriş yapmak da ayrı dert ama: Yok müşteri numarası, parola, şifre, cep şifresi üretmek için telefona girilen şifre, telefondan üretilen şifre...

muratdu

Benzer olay işbankası ile oldu. 10 TL yüklettim ekran tazelenmedi uzun süre bekletti tekrar tıklayınca... tak 20 TL. Neyse ki miktar azdı.
Bir hocama da aynısı olmuş, ona bayağı geçmiş...  :o

Veli B.

Alıntı yapılan: CoşkuN - 22 Haziran 2011, 11:54:08
İş bankasına giriş yapmak da ayrı dert ama: Yok müşteri numarası, parola, şifre, cep şifresi üretmek için telefona girilen şifre, telefondan üretilen şifre...

Artık bütün telefonlar destekler oldu. Wifi desteği var ise, onunla; yoksa 3G ile işcep kullanmak mükemmel. Giriş çok kolay, kullanımı çok rahat ve ekonomik. Şiddetle tavsiye ederim.

teknikelektronikci

Alıntı yapılan: CoşkuN - 22 Haziran 2011, 11:54:08
Alıntı yapılan: salih - 22 Haziran 2011, 11:41:02

benim gibi i$cep kullanin nerdeyse hic farki yok :D bütün islemlerimin hepsini i$cepden hallediyorum
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!