MSP430 Programlama Kitabı

Başlatan FxDev, 28 Temmuz 2011, 01:21:07

FxDev

[IMG]http://img832.imageshack.us/img832/3884/msp430programlama.png[/img]

Oluşturulması kopukluklar nedeniyle neredeyse 1 yılı bulan MSP430 programlama kitabımı sizlerle paylaşmak istedim.

Toplamda 52 sayfadan oluşan bu kitapta özellikle diğer mikrodeneyleyicilerde görmeye alışık olmadığımız sigma-delta modülasyon kullanan ADC birimi SD16'yı inceledim. Diğer özelliklerin yanında Türkçe sitelerde görmeye alışık olmadığımız, fakat kullanımı oldukça kolay Eclipse tabanlı Code Composer Studio'ya da kitabımda değindim. Kitabın içerisinde yer alan konulara değinecek olursak;

- MSP430 Mikrodenetleyici Donanımları
- Tüm Yönleri ile Code Composer Studio
- IAR ile MSP430 Programlamak
- Port Giriş/Çıkış, Buton ve Döngü İşlemleri
- Kesmeler
- TimerA1 Sayıcı ve PWM Uygulaması
- MSP430 ile LCD Uygulaması
- MSP430 ve 74HC595
- SD16 ADC Modülü
- ΣΔ Modülasyon Tanım ve Detayları
- MSP430 Dahili Sıcaklık Sensörü Okuma
- EZ430-F2013 Donanımı

Kitabı indirmek için lütfen buraya basınız...

izwirlee_35

keep learning . . .

VFR

4shared'a giremiyorum, yasaklanmış bu site. Başka bir siteye ekleyebilir misiniz?

teknikelektronikci

firat eline saglik güzel bir kitap olmus bu arada bu kapak tasarimini kendinmi yoksa bir program ilemi yapiyorsun ?
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

erolca

Güzel bir çalışma olmuş, eline sağlık...
eroool

CoşkuN

Gerçekten takdir edilecek bir çaba, tebrik ediyorum Fırat arkadaşımızı. Yılda 50 kişi böyle kitap yazıp yayınlasa Türkçe kaynak sıkıntısı kalmaz...

fatihinanc

Eline sağlık Fırat çalışman güzel olmuş. Ben de bir iki gün sonra SD16 çalışmamı yayınlayacaktım. Senin notlardan yararlanırım artık ;)
Kainat dediğimiz kitap, yazıldığı dil ve harfler öğrenilmedikçe anlaşılamaz.  (Galileo Galilei)

subram

sonsuz teşekkürler. Sizin gibi arkadaşların olması güzel bir duygu!
http://www.elektronark.org  Türkiyede Elektronik Kültürünü Değiştirmeye Geliyoruz

zamzam23

eline sağlık gzl olmuş. arşive atalım lazım olur ilerde.

eqooo

Msp430 hakkında Türkçe kaynak arıyordum.Emegine saglık..

Erhan YILMAZ

Hocam elinize sağlık güzel bir çalışma olmuş.

Okan AKÇA

FxDev gibi bir hocamız her üniversitelerimize şart

salih18200

canı gönülden tebrik ediyorum teşekkürler..

KIRIKDR

electronious

emeğine sağlık. çalışmalarının devamını bekler, başarılar dilerim  :)