st37 çeliği

Başlatan kesmez, 02 Haziran 2004, 22:45:58

kesmez

st37 öğrendiğim kadarıyla bir alman standardında tanımı yapılan bir tür çelik , daha çok yapı çeliği olarak tanınıyor...
Benim öğrenmem gereken ise şu...
DKP sac ile (yani bildiğim kadarıyla soğuk kıvrılabilen sac ile) st37 çeliği arasında ne gibi farklar vardır veya varmıdır..
st 37 çeliğinden üretilen 4mm. lik bir sac malzeme yerine 4mm. et kalınlığında dkp sac kullanılsa performans farkı oluşurmu..??

ne alaka diyeceksiniz belki ama benim için önemli.. hatta iki malzeme arasındaki farkı ölçüp rapor hazırlayabilecek kişiler ile irtibat kurabilirsem daha iyi olur..
"İnned dine indallahil İslam" (2-19)

aster

hocam istersen yarın bizim kalıpçılara sorar öğrenirim detayını

hamit

dostum endustırıyel işlerde çalıştığım için bazı fırmalarda kulak mısarı oluyorum.
(st) semantasyon çeliği (379 ise celiğin yogunluk kodu olarak bılıyorum aradakı farka gelınce mutlaka fark var mesala dkp sac levha nasıl işlersen işle potluk veya gorunuste dalgalanmalar yapar zamanlada çekme olayı meydana gelır çeliğin özelliği burda başlıyor hangı formı ferır sen o form da kalır ancak dar be ve yuksek ısıya maruz kalmadıkça olay budur sanıyorum ne amaçla kullanıcağını soylersen daha ayrıntılı yardıcı olabılırız sanıyorum gercı konumuz dısı ama yınede bılgılı kısılerden yardım alabılırız bu konuda arkadaslar var benım bıldıgım bu kadar ama daha detaylı acıklarsan yardımcı olmaya çalırız selamlar..

necati

ST 37        1mm2 çelik telin kopmadan taşıyabileceği max yük 37kg demektir
ST arttıkça malzeme sertleşir bükülmesi ve kesilmesi zorlaşır.
Sicak çekilmiş (siyah) saçlar sert olur zor şekillenir kırılgan olur
[email]entegreterbiyecisi@yahoo.com[/email]