Logic analyzer kargo içinde 20$ geldi ve mükemmel çalışıyor.

Başlatan gambit1244, 22 Ağustos 2011, 13:33:34

elektronart

Alıntı yapılan: rree - 26 Aralık 2013, 14:21:29
http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-XZL024-Oscilloscope-and-Logic-Analyzer-AXPro-AX-Pro-Oscilloscope-8-Channel-Logic-Analyzer/534485630.html
Osilaskop olan ürün alan oldumu  yukarıdaki ürün osilaskop özelliği çalışıyormu?

Ben bir ara çok araştırmıştım. Ama usb osiloskopların içinde normal osiloskop gibi geniş aralıklarda kullanılabilecek uygun fiyatlı bir tane bulamadım. Sizin gönderdiğinizde de görünüşe göre 2 kanal analog girişi var ama sadece 3MHz bandwidth destekliyor. Voltaj aralığı da -10 / +10V. Bir osiloskop için biraz fazla sınırlayıcı.
Açık Elektronik

Maxim

muhittin_kaplan

coco

Logic analyzer 24 mhz olanından içinden cd çıkmadı.Kendi sitesinden indirilen biligisayar programda sorunçıkmıyor değil mi?  (içini silme gibi)

muhittin_kaplan

kantirici

Merhaba,

Saleae yazılımı ile farklı zamanlarda iki sinyal ölçüp bunları nasıl karşılaştırabilirm acaba? Yada bir kanalı okuduktan sonra o kanaldaki verinin silinmemesi işlemini nasıl yapabilirim.

mehmet

Alıntı yapılan: kantirici - 10 Ocak 2014, 10:22:53
Merhaba,

Saleae yazılımı ile farklı zamanlarda iki sinyal ölçüp bunları nasıl karşılaştırabilirm acaba? Yada bir kanalı okuduktan sonra o kanaldaki verinin silinmemesi işlemini nasıl yapabilirim.

Çıkan sinyalleri kaydetme özelliği var. Sağ tarafta menüden bakabilirsiniz...
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr

sfiber

arkadaşlar merhaba;
ben bu logic analyzerdan kullanıyorum aslında kullanmya daha yeni başladım.Size kullanım hakkında bir soru sormak istiyorum.Mesela örnek veriyorum board üzerinden pic programlarken clk bacağında logic analiz yaptığımda belli partlarda 1 us lik periyoda sahip darbe ölçüyorum.ama hemen o measurement kısmında birde byte kısmı var(hem binary hem de hexidecimal olarak).ordaki değerleri nasıl okumam gerektiği konusunda bana bilgi veririmisiniz arkadaşlar.
iyi çalışmalar.

Maxim

minik bir hort çekmem lazım
notebooka win 10 kurunca yeniden yüklemem lazım yazılımı

fakat unuttum en son ne vardı hangisi düzgün çalışıyordu diye??
içindeki eeproma birşeymi yapıyorduk neydi?

v1.1.14 kurdum çalışıyor
v1.1.15 kurayımmı? cihazın uçma ihtimali varmı?
birde beta 1.2.5 versiyonu var programın onu kuran oldumu acaba?

benim cihaz bu

ido2323

Bir müddet kullanıp hayrına bağışladığım, daha sonra osiloskop ile devam ettiğim, en sonunda osiloskobun da yüzüne bakmadığım bir maceraydı.

Maxim

Alıntı yapılan: ido2323 - 01 Şubat 2016, 16:17:42
Bir müddet kullanıp hayrına bağışladığım, daha sonra osiloskop ile devam ettiğim, en sonunda osiloskobun da yüzüne bakmadığım bir maceraydı.
yani?

mesaj birleştirme:: 01 Şubat 2016, 17:10:23

Alıntı yapılan: Maxim - 01 Şubat 2016, 13:57:50
minik bir hort çekmem lazım
notebooka win 10 kurunca yeniden yüklemem lazım yazılımı

fakat unuttum en son ne vardı hangisi düzgün çalışıyordu diye??
içindeki eeproma birşeymi yapıyorduk neydi?

v1.1.14 kurdum çalışıyor
v1.1.15 kurayımmı? cihazın uçma ihtimali varmı?
birde beta 1.2.5 versiyonu var programın onu kuran oldumu acaba?

benim cihaz bu
(Resim gizlendi görmek için tıklayın.)

son versiyon yazılım konusunda bilgisi olan varmı