Logic analyzer kargo içinde 20$ geldi ve mükemmel çalışıyor.

Başlatan gambit1244, 22 Ağustos 2011, 13:33:34

gambit1244

evet arkadaşlar cihaz geldi ve 2 gündür kullanıyorum gayet memnunum orjinal siteden indirilen son versiyon programla çalışıyor tüm protokoller aynı simülasyondaki gibi calışıyor
yanlız alan arkadaslara tavsiyem aliexpress teki kargo kodunu takip edin şehre geldigi yazar yazmaz gidip ptt den alın yoksa 2 gün sallıyorlardı ben gittim ve aldım bana eger gelmeseydim 2 3 gün sonra dagıtıma cıkacagını soylediler
iyki almışım 20 dolar para değil bence pic ile ugraşan her elektronikçinin elinde olması gereken bi cihaz kesinlikle tavsiye ediyorum okadar ufak ve kullanışlıki cebimin çakmak gözüne sığıyor çakmaktan daha küçük bi cihaz
tam 10 günde elime ulaştı cihaz
[email]tufan_ozbek@hotmail.com[/email] Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift aslında bütün mesele bu.

Erol YILMAZ

Hayırlı olsun ! :)

İyi çalışmasına sevindim, bende sipariş ettim...

zabun92

elektronik 10'a ayrılır; 01. analog 10. dijital  :))

ErsinErce

Ufak bir de tavsiye belki bilmeyen vardır alırken Hongkong postasını tercih edin adamlar china maile göre daha sistemli çalışıyor ve daha hızlı geliyor ;)

Maxim

ben birşeyi çok merak ediyorum
bununla seri rs232 datası çözülebilirmi kolayca ? 19200 kbps mesela
gelen her karakter görünürmü? geçen allegro bir çalışma vermişti seri datayı pico skop ile göüryordu ona benzer ..

tabi seri data şifreliyse yapacak birşey yok heralde

mufitsozen

Aptalca bir soru yoktur ve hiç kimse soru sormayı bırakana kadar aptal olmaz.

zabun92

mesela benim 12v görmem gerekiyor yani lojik1=12v    lojik0=0v bunu opampla yapabiliriz değilmi?

JKramer

Bence tek tek alsanız daha iyi olur, toplu alımda gümrükte sıkıntı çıkabilir.

ErsinErce

Alıntı yapılan: JKramer - 21 Eylül 2011, 19:25:03
Bence tek tek alsanız daha iyi olur, toplu alımda gümrükte sıkıntı çıkabilir.
+ kargo parası binecek üzerine 2$lık indirim bir işe yaramayacak

gambit1244

Alıntı yapılan: Maxim - 21 Eylül 2011, 19:16:13
ben birşeyi çok merak ediyorum
bununla seri rs232 datası çözülebilirmi kolayca ? 19200 kbps mesela
gelen her karakter görünürmü? geçen allegro bir çalışma vermişti seri datayı pico skop ile göüryordu ona benzer ..

tabi seri data şifreliyse yapacak birşey yok heralde

dostum seri data okadar ileriki bu cihazda auto baud var baud ne olursa olsun otomatik ayarlayıp cozuyor
invert data ozelligi var yani ff leri 00 olarak yada tam tersi olarak görebiliosun çıkış datalarını png olarak grafik yada txt olarak alabiliosun bence herkez nasiplensin bu işten izmirden görmek isteyen olursa yerim çankayada
gelsin baksın alsın

ayrıca ben china air post seçtim hızlıca geldi ama pakette honk kong dan geliyor diyordu ben çin seçtigim halde onamı verdiler yada başka bişeymi bilmiyorum inanın ama geliyor yani özellikle en çok olumlu yanıt veren satıcılardan alın benim zamanında aldıgım satış kapanmış satan adam pionerr bilmemneydi 2. günde verdi kargoya

@fxdev ben tufan,
bence 2$ a deymez orjinalinin kargo parası sadece 29 dolarken gerek yok riske atmaya tek tek alın

ayrıca unutmayın 6. günden sonra kargo numarasıyla takip edip gelir gelmez yerinden alın bazen 2 3 gün sallıyorlarmış ben sabırsız oldugum için gidip aldım

NOT:
arkadaşlar şuan stokta yokmuş ama bunun yanına şu tarz bişey yakışır derim ne dersiniz?
http://www.robitshop.com/Open-Logic-Sniffer-Probe-Cable-Kit,PR-1395.html
burdaki fiyatı bilmem pahalı olabilir ama ihtiyacımız olan bu sanırım cunku yanında dişiden dişiye pin kablosu geliyor 10lu bu tarz bi skop ucu gelmiyor
[email]tufan_ozbek@hotmail.com[/email] Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift aslında bütün mesele bu.

gambit1244

hepsinden once şuna bi bakın derim hemen deniyip size sonucu soylucem :))

logic analyzerin basit bi yazılımla 8 kanal 1mhz pwm üreteci olarak kullanıldıgını iddia ediyorlar

http://brrrbaybay.com/index.php/pwm-logic/about

Elektroemre

@gambit1244 darısı başıma. Benimki uçağa binmek için hazırlanıyormuş, traking de öyle yazıyor  :D
Toplu alıma gerek yok arkadaşlar, kargo bedava eve kadarda gelecek, neden ekstra Türkiye içi kargo parası verip hemde gümrüğü riske atacaksınızki?

gambit1244

eğer usbeex kullanacam dersen 37 dolar lık olanı alcaksın istemezsen digerinden hiçbi farkı yok içinde bitane minik anahtar var kutusunu açıp saleae pozisyonuna getirirsen saleae , usbeex pozisyonuna getirirsen usbeex oluyor cihaz ama unutma içini açman lazım :S

ben saleae nin programına aşık oldugum için aldım usbee yi cok sevmedim ama işine yarayan bi fonksiyonu vardır belki araştır , oyle bi farkı varsa usbeenin kini alırsın

ayrıca soket farkı var o soketleri türkiyede 10 15 tl ye alabilirsin kablolu şekilde bunuda toplayıp bi hesap yapabilirsin

zabun92

kargo ücreti alınmadığına eminmisiniz sonra 20 dolarlık ürüne 30dolar kargo ücreti gelmez değilmi :'(