Program Açılırken Bir Resim Çıkıyor!

Başlatan -Hasan-, 17 Eylül 2011, 09:37:26

-Hasan-

Merhaba arkadaşlar;

İnternetten, kırık bir CCS C derleyici indirdim fakat, derleyici açılırken resimlerdeki gibi, ekranın sağ alt köşeside bir resim çıkıyor, sonra resim gidiyor ve program açılıyor.

Ben de buna gıcık oluyorum bunu nasıl çözebiliriz acaba?

Burak B

Aspirini değiştir. İlacını kim yapmışsa hava atmaya meraklı bir elemanmış. Portable olduğu için yükleyicisine splash koymuş. Yükleyiciyi incelersen ona göre fikir edinebilirsin. Ama bana soracak olursan adam gibi bir sürümünü bulup onu kullan.
"... a healthy dose of paranoia leads to better systems." Jack Ganssle

-Hasan-

Aspir de nedir hocam?  :) Nasıl değiştireceğim?

JKramer

Başka birinin ilaçladığını arayabilirsiniz, onu kaldırabileceğinizi pek sanmıyorum.

Ekleme:Geç kalmışım :).

Burak B

@Jkramer :)

@Hasan Oguz kullandığın sürüm portable hale getirilmiş. Dolayısıyla onu hazırlayan elemanın kullandığı teknik açısından incelersek eğer; eleman program için gerekli tüm dosyaları bir paket haline getirmiş diyebiliriz. Sen tıkladığında tonla dosya geçici bir klasöre (veya hafızada oluşturulan sanal sürücüye) aktarılıyor. Sonrasında buradan asıl uygulama çalıştırılıyor. Portable uygulama kullanırsan bu tip can sıkıcı durumlarla karşılaşmak doğaldır. Çünkü programa hükmeden atını da koşturur. Bilmem anlatabildim mi? Daha düzgün adam gibi kurulup kullanılan bir sürümünü temin et böyle sıkıntılar yaşama.

-Hasan-

Şimdi yenisini indirdim hocam.

Cevaplarınız için teşekkür ederim.

-Hasan-

Şimdi farkettim; o programı upload eden vatandaş bizim foruma da üye imiş:

https://www.picproje.org/index.php?action=profile;u=22240

Burada da yayınlamış:

https://www.picproje.org/index.php?topic=26088.0

RcALTIN

üye müye, yöntemi hiç profesyonelce değil, ilaçlı yazılımı "copyright" lanse etmesi oldukça ironik ;D
KİMSEYİ ENGELLEDİĞİM YOK, ÖZEL İLETİ DEVRE DIŞI !

Burak B

Cümle içinde kullanmak istememiştim ancak genelde bu tipler "Lamer" diye anılır. Genel kanı böyledir.