HDD'den silinmiş veri kurtarmak (?)

Başlatan ilker_32, 06 Ekim 2011, 22:29:14

since1990

O labaratuarlar kbyte başına ücretlendiriyorlar  diye duymuştum.
"Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar. Türk gençliği, gayeye, idealizme durmadan ve yorulmadan yürüyecektir. Bütün ümidim gençliktedir." Mustafa Kemal Atatürk

since1990

"Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar. Türk gençliği, gayeye, idealizme durmadan ve yorulmadan yürüyecektir. Bütün ümidim gençliktedir." Mustafa Kemal Atatürk

ilker_32

Üzgünüm arkadaşlar bir süre giremedim. Soru soran arkadaşlara aşağıda ayrıca cevap vereyim dedim. Verdiğiniz değerli bilgileri deneyeceğim ama bir sorum daha olacak.

Herhangi bir kurtarma programı ile işlem yaparken diskteki diğer verilere kurtarma programı zarar verir mi? Çünkü flash üzerinde kurtarma işlemi gerçekleştirdim birkaç resim ve .txt uzantılı dosyam kurtarma işleminden sonra bozuk hatası verdi.

@since1990;

Dosyaların uzantısı *.wav idi.

@GreeN;
Öncelikle verilerin bulunduğu dizinleri belirteyim.

*Veriler Deep Freeze kurulmuş bilgisayarın, deep freeze'ini kapatarak masaüstüne atılmıştı.
*Veriler bir harici HDD içene atılmıştı. Bu diskin üzerine şuana kadar fazla bilgiler yazılmadı. Ama kurtarma işlemi yaparken diskteki diğer verilere kurtarma programı zarar verir diye korkuyorum.
*Veriler bir flash disk içine atılmıştı. Fakat bu disk o günden bugüne günlük hayatta kullanılıyor.

@t2;

Aslında suç suçu örtermiş :) Ama bu konuda amacınız çok önemli ben kendimi ıspat edeceğim için suç teşkil etmiyor.