Bu projeye nasil bakarsiniz?

Başlatan bunalmis, 09 Ekim 2011, 15:35:56

ErsinErce

J-Link şema ve firmware nette bolca bulunuyor, LPCXpresso gibi kesilebilecek şekilde tasarlanabilirse kesip ayrı bir JTAG olarak da kullanılabilir.

Şeması bu şekilde;
http://space.ednchina.com/upload/2009/10/24/02d4d34e-2548-4241-b151-12ef97626d24.pdf

z

Gercekten bu fiyata ugrasmaya degmez. Uzerinde JTAG da varmis. Turkiye'den siparis edilecek. Gumruk yok, uluslararasi kargo yok.

STM32L152RBT6 microcontroller featuring 128 KB Flash, 16 KB RAM, 4 KB EEPROM, in an LQFP64 package
On-board ST-Link/V2 with selection mode switch to use the kit as a standalone ST-Link/V2 (with SWD connector for programming and debugging)
Board power supply: through USB bus or from an external 3.3 or 5 V supply voltage
External application power supply: 3 V and 5 V
IDD current measurement
LCD
DIP28 package
24 segments, 4 commons
Four LEDs:
LD1 (red/green) for USB communication
LD2 (red) for 3.3 V power on
Two user LEDs, LD3 (green) and LD4 (blue)
Two pushbuttons (user and reset)
One linear touch sensor or four touchkeys
Extension header for LQFP64 I/Os for quick connection to prototyping board and easy probing

Simdi tek sorun ben bu karti tanimiyorum. Oncelikle bir tane alip cipin dokumanlarina bakmam gerekecek.

Nasil boyle bir kart almak herkesin isine gelir mi?

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

EMG81

Bu kart çok hoşuma gitti. Eğer toplu alım olacaksa ben 1 adet alırım.

dombilik

Başlangıç için güzel bir karta benziyor.
Listeye +1 ilave edebilirsiniz.
Bildiklerini kime miras bıraktın?kimseyemi? O zaman bildiklerinin ne önemi kalır. ******** /////////// ******** PROTON-ASM PROTEUS 7.4 SP3 EAGLE 5.40

M_B

Bunalmıs hocam alım işine başlanacaksa bende başlangıç icin bir tane almak isterim.
İmkanın sınırlarını görmek için imkansızı denemek lazım.                                                             Fatih Sultan Mehmet

VFR

Ben de 1 tane alabilirim getirtilecekse.

mcn

Bende alırım.Liste olacaksa ekleyin beni de hocam.bu şekilde hazır kitle çalışmak hızlandıracaktır gerçekten.

Yeterince özellik de var kitte,lcd li bir kart bu fiyata.Gayet uygun.
www.teknikyazi.com --üşenme,erteleme,vazgeçme...

fahri-

http://www.olimex.com/dev/lpc-h11xx.html

olimex in LPC1343 işlemcili bir kartı da var. sitesinde fiyat 10-49 adet için 8,06€ . Değerlendirilebilir.

mozkan87

Hocam bu kitte JTAG var mı? Ben de dökümanları inceliyordum ama gördüğüm SWD olduğu yönünde.

z

Toplu alima gerek yok. Satici Turkiye Farnel sitesi, Empa da satiyormus. Herkes bireysel alis yapabilir.

Sadece olumsuz gorus varsa bilelim. Bize guvenip millet bu karttan satin alacak.

Amacimiz Keil'de pasa pasa ARM cipler icin proje gelistirmeyi ogrenmek, C ye giris yapmak.

Durumu musait olmayanlara destek de cikilacak.

Nerden nereye geldik.

€11.36.  Turkiye fiyati yurt disindan daha ucuz.

Su an itibariyle siparis verdim. Kart elime gecsin siparis icin acele etmeyin. Sanirim yarin yada sali gunu elimde olur.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

leblebitozu

@mozkan87

Kartta SWD bağlantısı var sadece, Cortex-M3 öncesi'ni desteklemez ayrıca ST nin MCU'ları haricinde destekleyeceğini de sanmıyorum.

mcn

@leblebitozu hocam,amaç 32 bir ARM programlamayı öğrenmek,bunu bir şekilde öğrenelim de,isteyen ondan sonra istediği işlemciyle çalışıcak kiti de programlayıcıyı da temin  eder.Amaç ARM öğrenmek.

bunalmıs hocam kart sorunsuz bir şekilde gelir inş,bir an önce başlarız derslere.sabırsızlanıyorum  :)
www.teknikyazi.com --üşenme,erteleme,vazgeçme...

Seckin ALAN

bende varım, son durum nedir.
Kar taneleri ne güzel anlatıyor, birbirlerine zarar vermeden de yol almanın mümkün olduğunu.. Mevlana

Sepiroth

@bunalmis hocam, benim Yildirim Elektronikte cok yakin bir kardesim calisiyor, ayrica kendileri ile aram da baya iyi.
Gerekirse ben toplu alim icin bir konusurum, belki 3-5 bir sey daha da ucuza getirebilirim. Isterseniz ben yarin bir tel acip konusayim, umut fakirin ekmegidir hesabi belki indirim vs. bir sey yapilabilir.

Bunun disinda, ekstradan baska kit vs. isteyen de varsa bana bir haber versinler, ben kendime bu ara bir seyler alacam, ayni alima sokabilirsek ucuza gelir, gumruk vs. ugrasilmaz.
Either you feel it, or not...

Erhan YILMAZ

St-link direk program atmayı desteklemiyor. Keil'in sitesinde bu durum belirtilmiş. Program işlemi debugger başlatılarak yapılması gerekiyor. Bende üzerinde lcd olmayanından var. Debuggeri açınca açılırken çok kasıyor öyle ki arka planda çalan müziği bile durduruyor. Fakat sağlıklı çalışıyor. Bahsedilen lcdli stm32 kit gerçekten çok kullanışlı. Bu fiyata üzerinde lcd ve dokunmatik tuş takımı bulunan kit bulunmaz gerçekten.

http://www.keil.com/support/docs/3547.htm