MOSFET çıkışlı Amfi

Başlatan sezgin05, 18 Haziran 2004, 16:22:28

sezgin05

Öncelikle MOSFET ler amfi çıkışlarında kullanılabilirmi? Bunu merak ediyorum.Çünkü bildiğim kadarıyla MOSFET ya tam iletimde yada yalıtımdadır. Eğer yanılıyorsam ve böyle bir devre şeması varsa öğrenmek istiyorum.
Paylaşmayı sevenlere teşekkürler...

Ersin

:D  :D  :D  :D
kullanilir zaten kaliteli anfiler mosfetli  ;)
60w lik hexfetli anfi elektorun 4-5 sene oncesindeki
sayilardan birinde vardi.nette bir suru var tabii,hatta
elo elektronik bile vermisti ama oldukca guclu bir anfi idi.

http://www.google.com/search?q=mosfet%2Bamplifier%2Bcircuit&ie=UTF-8&hl=bg&lr=

z

Mosfetlerin gate'ini  ya sıfır yada Vth değerinin üzerinde sürdüğümüz için MOS ya kesimde yada iletimde oluyor. 0... Vth arası bizim pek kullanmadığımız lineer bölge. Transistörle analog olarak yapabileceğin herşeyi moslarla bu bölgede  yapabilirsin.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

elekTRofizikci

Konuyu hortlatayım :) Elimde elektronik bir araba kornası var. Çıkışlarından N kanal bir K4145 mosfet var. İki siren olduğu için iki mosfet var. Mosfetten önce 182 kodlu smd dirençler var. Direnç ile normal transistör arasında hoparlör bağladığımda kısıkta olsa siren sesini alırken, direnç ile mosfet arasından alamıyorum. Dirençlerde sağlam. Elimde sağlam mos da olmadığından deneyemedim, bir danışayım dedim... Kolay gelsin.
"elektrofizikci" adıyla facebook sayfamdan, web sitemden, youtube kanalımdan, twitterden, hotmail adresimden ve Linkedin den takip edebilirsiniz. Elektrik Elektronik ve Makine üzerine fuarlar, söküm videoları, kendin yap ürünleri, teknik denemeler, robot yarışları bu sitede www.elektrofizikci.com