DİJİTAL & ANALOG ELEKTRONİK > Test ve Ölçü Aletleri

Hangi Multimetre?

Sayfa: (1/3) > >>

Allegro:

Arkadaslar iyi bir multimetre almak istiyorum.
Fazla secenek goremedim.
Brymen iyi gibi ama fiyati da yuksek gibi.
O kadar para ayiracaksam Fluke dusunurum :)
Bir karar veremedim.
Ozellikle Auto-Range istiyorum. Otekiler kesmiyor.
Tavsiyelerinizi beklerim...

byka:

baba bence fazla düşünme ölçme ile dogacak endişelerini yasamak istemiyorsan fluke ......

NICHOLAS:

Arkadaşım eğer profesyonel anlamda kullanacaksan Fluke ölçü aletlerinden şaşma derim.Bende 70 modeli var yıllardır taş gibi.Daha önceki çalıştığım işyerinde 189 modelini kullanıyordum.Mükemmel bir multimetreydi.Ama biraz fiyatı tuzluydu.Eğer para ayırabiliyorsan ne idüğü belirsiz çin malı multimetrelerden alma derim.Adamlar bu işi biliyor abi!Bence ne yap et gerekirse harcamalarını kısıtlayıp bir Fluke multimetre al.Benden sana bir dost tavsiyesi  ;) Eğer uygun olursa 179 modeline bir baksan iyi olur.Bir arkadaşım kullanıyor ve fazlasıyla memnun.
http://www.fluke.com/products/home.asp?SID=9&AGID=6&PID=26864
http://www.fluke.com/products/home.asp?PID=29983

Allegro:

Ne diyim. Bende Fluke kullaniyorum ama alternatifi yokmus meger meretin... Okulda 189 u inceledim. 50000 Count falan adamlar costurmus olayi. Daha once 77 kullaniyordum. Sanki teferruata sokmuslar olayi. Cok ayrinti var. Osiloskop gibi olmuş. o Zaman 177 bakalim biz en iyisi :)

Bir de Fluke ScopeMeter var. Dijital in avantajlari var ama Analog lar bence daha ayrintili gosteriyor sinyali...

DumrulBey:

Merhaba,

Bence de Fluke marka en iyilerinden biri. Bugüne kadar orijinalini kullanmak nasip olmasa da gelen duyumlar aksini göstermiyor. Tabii parası olana tavsiye ederim. Paranız yoksa iyi kalite Japon malı Kyoritsu ölçü aletlerini iyi bir seçim olabilir. Geçen sene Eylül ayında bana şu modelin fiyat bilgileri gelmişti:


--- Alıntı yapılan: "Sahap Dereli" ---Model 1008 Multimetre fiyatımız 16.525.- JPY x 12.290.- TL= 203.000.000.- TL peşin iskontomuz % 20 dir (+ KDV).
--- Alıntı sonu ---

Modeller özellikleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için http://www.sanpaelektronik.com/multimetre.htm adresini ziyaret edebilirsin.

Arkadaşlar aslında var ya, şöyle elden düşme orta kalite bir cihazı biraz düzenleyip çok fonksiyonel bir ölçü aleti haline getirilebilir. Mesela bir PIC yerleştirseniz dalga şekline kadar her şeyi görebilirsiniz. Tamam, Fluke gibi hassas ölçmez ama işinizi görüyorsa neden olmasın. Hatta gözünüzde değeri bir başka olur. Boş bir vakitte uğraşmak lazım.

Sevgiler, saygılar...

Sayfa: (1/3) > >>

Tam sürüme git