Motor Milinden Tekerleklere

Başlatan vitruvius, 27 Ekim 2011, 21:12:18

vitruvius

Merhabalar, bir şurup kutusu büyüklüğünde dört tekerlekli taşıt yapacağım. Taşıt herhangi bir yük çekmeyecek ve gereksiz ağırlığı olmayacak. 12V Dc motor kullanmayı planlıyorum lakin mekanik kısımlar kafama takılıyor. Motor milindeki enerjiyi tekerleklere nasıl aktarabilirim? Bir şaft, dişli sistemi ile mi? Bu parçaları nasıl temin edebilirim? Teşekkürler.

stlg

Hazır mini reduktorlu motorlar var, iki adet kullanıp ,tekerleri direkt olarak motor millerine takabilirsiniz, motorlar ikiside calısırken ileri, birisi calısırkende, saga yada sola donus yaptırabilirsiniz
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

Andromeda

Model araba satıcılarından olabilir....
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

Gökhan BEKEN

Motorları ve tekerleri bir yerden alıp, birbiriyle uyumlu olmalarını sağlayabilirsiniz.
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

serdararikan

4 levent metro istasyonunun 100m ilerisinde tamiya  türkiye distributörü var.oraya git.orada birçok model araba çeşitleri var.alıp parçalarının kendin birleştiriyorsun.mekanik parçalar da var.üzerinde değişiklikler de yapabilirisin.

vitruvius

Resimdeki gibi mini motorları tek tek kullanmak daha kolay geldi şu an için. Gerçekten minikmiş  :) Teşekkür ederim yardımlarınız için.