SöyleNasıl.COM sitesi...

Başlatan DumrulBey, 04 Temmuz 2004, 12:46:50

DumrulBey

Merhaba,

Biraz önce Internet TV programından haberdar olduğum çok güzel bir siteyi sizlerle paylaşmak istedim. Mutlaka inceleyin çünkü çok taktir edeceksiniz. Açıkcası ben bu arkadaşlar ile çok gurur duydum. İşte bizim milletimize böyle arkadaşlar lazım. Helal olsun onlara, Allah yollarını açık etsin...

http://www.soylenasil.com

Elektronik ile ilgili bir bölüm bile açmışlar. Bildiğimiz, elektromanyetizma ile çalışan zilin çalışmasını Macromedia Flash kullanarak görsel bir biçimde anlatmışlar. Sadece anlatmakla kalmamışlar teknik bilgiler bile vermişler. Hatta benim geçen hafta teyze çocuğuna yaptığım deneyi bile göstermişler:

Resimler kaliteyi gösteriyor. Başka söze gerek bırakmıyor. Bir de siteyi ziyaret edip Flash animasyonları görün derim! Sadece elektrik zilinin çalışmasımı! CD-ROM'ların çalışması bile animasyonlarla göstermişler. Bir de LASER yazıcılar ile ilgili animasyon var ki onu da çok beğendim.

Sevgiler, saygılar...
Bilgi paylaştıkça bir bakmışız; kar topu olmuş ve çığ gibi üzerimize geliyor...:)

Erol YILMAZ

bu site cok iyi...  herkes icin...

XNHCX

;)  Faydalı bir site. Bravo :!:

axanc

selam...

ya bu olayların benzeri PIC için yapmak lazım :p
Uzmanlık: Bilgisayar Müh. öğrenci Derleyici: PicBasic Pro Compiler Ver. 2.45 Program: Proteus 6.2.5 ve MCSP

DumrulBey

Merhaba,

Arkadaşlar bence bu site hepimizin. Yani bilim ve teknolojiye gönül vermiş, paylaşmayı seven her teknik adamın sitesi. Ben o sitede yüksek potansiyel görüyorum. Bu potansiyeli çıkarmak elimizde. Bence hayal ettiklerimizi bu site üzerinden yayımlayabiliriz.

Ben şimdilik EEPROM bellekler çalışması ile ilgili bir yazı gönderdim. Tasarım aşamasında da yardımcı olabileceğimi söyledim. Henüz cevap gelmedi ama araştırdım ve siteyi Metin ile Ferhat isimlerinde iki arkadaşın hayata geçirdiğini öğrendim.

Metin, projenin fikir babasıymış. Sanırım Amerika'da öğrenim görüyor ve ara sıra Türkiye'ye geliyormuş. Proje arkadaşı Ferhat ise İstanbul'da ikamet ediyor. Metin İstanbul'a geldiğinde proje hakkında sohbet ederlermiş ve çok fikirler çıkmış.

Şimdi siteye tekrar inceledim de bazı eksikler dışında çok şey başarmışlar. Muhtemelen hayal ettiklerinin küçük bir kısmıdır. Öyle ya hayalleri gerçeğe dönüştürmek düşünmek kadar kolay olmuyor. Ancak desteklersek sanırım bir nebzede olsa yardım edebiliriz.

Başarılar...
Bilgi paylaştıkça bir bakmışız; kar topu olmuş ve çığ gibi üzerimize geliyor...:)

cozturk

Alıntı yapılan: "axanc"ya bu olayların benzeri PIC için yapmak lazım :p
doğru doğru. bu site fazla genel. elektronik hatta pic için ayrı bir site yapmalı. Nasıl bir eczacı arkadaş bu siteye hiç uğramaz, uğrasada sıkılır. işte öyle olmalı.

DumrulBey

Merhaba,

Acaba boşamı yazdım? Yoksa kendimi iyi ifade edemedim mi? Arkadaşlar ayrı iş yapmak niye! Var olanı geliştirsek daha mantıklı olmaz mı? Gerçi site sahiplerinden henüz bana cevap gelmedi ama herhalde olumsuz karşılamazlar.

Orada belli başlı bölümler var. Hatta bizimle de doğrudan ilintili başlık açmışlar. Bence ilk başta o başlık altına neler koyabiliriz diye düşünelim. Sonra animasyon nasıl olmalı diye hayal edelim. Ardından ortaya bir sayfalık metin çıkarır siteye göndeririz.

Nasıl? Zor bir iş değil. Şimdi yeni bir site kuracaksın. Tanıtımını yapacaksın. Olur mu öyle iş? Ben hep bu ayrı gayri işlere karşı çıkmışımdır zaten. Lütfen heyecanımı mazur görün. Birlikten kuvvet doğar. Bir eline nesi var, iki elin sesi var. Bu sözler yeter herhalde!

Sevgiler, saygılar...

koordinat

arkadaşlar bu ve bunun gibi sitelerin babası ingilizce kökenli olan http://www.howstuffworks.com dur diye biliyorum ben.burada elektronikten tutunda günlük kullandığımız birsürü eşya nın çalışma prensibi anlatılıyor.
e tabii ki ingilizce.. :P