ide harddiski usb gibi baglamada yardım

Başlatan delao, 07 Temmuz 2004, 11:51:11

delao

slm
ben ide tipi harddiski usb vasıtası ile baska bir bilgisayara baglamak istiyorum.bu turde gelistırılmıs bir aparat varmı varsa nasıl bulabilirim.
yoksa bunu yapabilecek biri varmı

diot

merhaba .. herhangi bir bilgisayarcıya gidip ordan usb external hdd kutusu satın alırsan işini görür. fiyatı yaklaşık olarak 40 $ +kdv olması gerek. ben kullanıyorun memnunum. içine hdd takıp usb den bağlıyorsun.

gofe

Arkadaşlar bende bu cihazın şemasını arıyorum.Bu kutu ile hdd veya cd rom bağlanabiliyor,laptop için çok faydalı.Cihazı kendim yapmak istiyorum.

Şema için yardım bekliyorum.. Teşekkürler.

cozturk

Astarı yüzünden pahalıya gelir. bir ara 20$ civarında idi.

gofe

Hakkınız var 55 milyon fiyatı şu an.

sahin2580

selam dostum usb to ide kablosu alabilirsin fiyatı 14.5 dolar civarı bişeydi süper kablo yeni aldım cok memnunum www.bimel.com dan bakabilirsin hdd cdrom falan ne varsa uyuyor birde 2.5" hdd aparatı çıkıyor içinden ayrıca xpde drivera gerek yok

OG

Peki arkadaşlar bu aparat ile normalde 90GB den fazla görmeyen bir anakart örneğin 120GB ı görebilirmi?
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

Petek

Alıntı yapılan: "sahin2580"selam dostum usb to ide kablosu alabilirsin fiyatı 14.5 dolar civarı bişeydi süper kablo yeni aldım cok memnunum www.bimel.com dan bakabilirsin hdd cdrom falan ne varsa uyuyor birde 2.5" hdd aparatı çıkıyor içinden ayrıca xpde drivera gerek yok
http://www.bimel.com/urun/index.php?kod=usb 59. sıradaki. HD beslemesini nereden alacak? Orada besleme için kablo konmuş ama öbür ucu nereye takılacak? Gameport'a mı? Gameportu olmayanlar ne yapacak? 67 den sonrakiler nedir? Onların içerisinde HD yok herhalde.
“Önyargıları yıkmak atomu parçalamaktan zordur” A.Einstein

balkes10

hayır besleme joystik yerine bağlanmayacak o 2,5 inç adaptör sanırım ama diğer ucundaki besleme konnektörü nereye girecek ben de çözemedim doğrusu?
SADECE ŞAHLAR HAMLELERİ ÖNCEDEN SEZER

OG

Bu cihazdan bir arkadaşa buldurdum 25 YTL. İçinde smps (12V 2A ve 5V 2A)de var. Küçük bir PS, laptop adaptörlerinin yarısı kadar ve aynı kılıfta, mobil amaçlı. Harici IDE cihazları kullanmak isteyenler için güzel metod. Ayrıca laptopumun HD'i yetmiyor diyenlere de harici yedek HD imkanı.
SMPS olmayanıda bulduk 7,5 lira. Kasa içinde kullanıma uygun. HDD için gereken power kasadaki boş kablolardan alınabilir.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.