Bildiğiniz ve önerdiğiniz, profosyonel video düzenleme programları hangisidir?

Başlatan zamzam23, 14 Mart 2012, 08:46:33

zamzam23

Ben corel draw studio ve adobe premiere diye ikisini buldum ama nasıl oldukları hakkında bir fikrim yok. Videoyu kesebilecek, birleştirebilecek, arka plan sesi silip başka ses ekleyebilecek, efekt verebilecek bir program arıyorum.

Kabil ATICI

avid programları (pinnacle..)... hatta bazı durumlarda kartlar ile desteklenmektedir.

Ama ev için ise kendi kullandığım ulead video studio (corel firması satın almış)

Adobe firmasının adobe premiere programı  ( bu biraz ağır kaçabilir)
ambar7

elektronikhobi

gevv

celebrium

Eğer slayt video vb. şeyleri yapmayı düşünüyorsan Ulead Studio nun programlar meşhurdur.
Bilginlerin aydınlatamadığı toplumu şarlatanlar aydınlatır. Marquis De Condorcet

zamzam23

hocam şunu yapmak istiyorum. Kısa bir reklam film çekicez kendi çapmızda. bunu düzenlicem. Mesela slow motion özelliği olsun ki belki onu kullaırız. sonra birçok çekim yaparız her birinden bi kısmı alırız video kes parcala yapıstır olsun. arkaplandaki sesi silme değiştirme olsun. geçiş efektleri düzenlenebilir olsun. bu tarz işleri yapabılecek program arıyorum.

corel
ulead
sony vegas
adobe premiere

bunları indirip bakıcam muhtemelen hepsi de benım yukarıda azdıklarımı yapıyprdur.

celebrium

Corel draw biraz farklı tam hitap etmeyor gibi sanki.  Sen daha çok video studio progamlarına bakıyorsun anladığım kadarıyla.
2005 yılında baya bir haşır neşir olmuştum bu ulead ile muhtemelen işini görecektir. Bu uleadın slayt video fotoğraf düzenleyici programlarıda var.
Gönül rahatlığıyla  tavsiye edebilirim yani  ;)
Bilginlerin aydınlatamadığı toplumu şarlatanlar aydınlatır. Marquis De Condorcet

Ersin

Slow motion u normalde yuksek hızda çekerler sonra normal frame lere getirince slow motion olayı oluyo, en azından zamanında oyle idi.Şu anda tabii aynı kareyi 2-3 kere koyup yine slow motion efekti oluştuurabilirsin.

zamzam23

slowmotionu slowmotion cekecek kameram yok zaten. normal cekım videoyu slow motion yapmak isteyebilirim onun ıcın dedim.

ulead baya meshurmus ilk onu kurucam. sonra sony vegas