Keil "No Target Connected" hatası

Başlatan since1990, 08 Nisan 2012, 20:35:24

since1990

Arkadaşlar STM32f4 Discovery ile monitör sürüyordum. Herşey normal bir biçimde ekrana adımı yazdırdım. Bİrkaç denemeden sonra debug ederken "No target connected" hatası vermeye başladı ve artık programlayamıyorum. Kartı çıkarıp debug ederken stlink bulunamadı diyor. takarak debug edincede hata veriyor acaba üzerindeki işlemci mi yandı?
"Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar. Türk gençliği, gayeye, idealizme durmadan ve yorulmadan yürüyecektir. Bütün ümidim gençliktedir." Mustafa Kemal Atatürk

muhittin_kaplan

Reset Butonuna Basılı Tut.
Keil den Programlama düğmesine bastıktan hemen sonra reseti bırak.

since1990

Sayın abim Allah razı olsun, Size çok dualar ediyorum.. :))
"Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar. Türk gençliği, gayeye, idealizme durmadan ve yorulmadan yürüyecektir. Bütün ümidim gençliktedir." Mustafa Kemal Atatürk

muhittin_kaplan

muhittin_kaplan

sebebini de açıklayayım,
Program başladığı anda "programlama pinleri" başka işler için yönlediriliyor.
onun için program başına biraz geçikme koyarak çözeriz.

adem89

Benimde çok işime yaradı. Çok teşekkürler.

enginsubasi

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 08 Nisan 2012, 22:38:11
Reset Butonuna Basılı Tut.
Keil den Programlama düğmesine bastıktan hemen sonra reseti bırak.
Bir teşekkürü ben de bir borç bilirim. Gece gece uğraştıracaktı.

izturk

Ya valla büyük adamsınız. :D Allah razı olsun

Bayramsumbul

Yanlış Anlamadıysan 1 Günde 3 Ayrı Şahıs Aynı Hata İlemi Karşılaştı..Hayret
Benimde Stm32f0'da Başıma Gelmişti.Bu Sorunu Keil'de Flash->Configure Flash Tools->Utilities->StlinkDebugger[Settings]->Debug->Connect&Reset Options->Connect:Under Reset'i Seçerek Çözmüştüm.Bu Yöntemde Düğme Uğraştırmıyor.
Bir Elektronik Meraklısının Serüveni...

aysbtl

Merhaba ,
stm32f2 kullanıyorum. Programımı yüklediğimde bu hatayı alıyorum(No target connected). Sonrasında da "Error:flash download failed - target dll has been cancelled" hatası veriyor. Yukarıdaki öneriler çözüm olmadı. nasıl çözebilirim acaba?

z

Jtag/SWD cihazi ile kart arasindaki baglanti yapilmamis olabilir. Eger iki devre de ayni kart uzerinde ise arada jumperlar olmasi lazim. Bu jumperlarin pozisyonunu kontrol et.

Eger daha onceki denemelerde jtag pinleri I/O moduna ayarladiysan da bu sorunu yasarsin. Kurtarma islemi yapman  gerekecek.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

E_Kk

Hocam programda GPIOA nın çalışma modu ile ilgili bir işlem yaptın mı?
Elin resete basılı iken Load düğmesine bas, 1 sn sonra elini resetten çek. Ve eğer programın içersinde de GPIOA nın çalışma modu ile ilgili işlem yaptıysan onu portun diğer pinlerini etkilemeyecek şekilde yap.
"Meselâ: Hendese bir fendir. Onun hakikatı ve nokta-i müntehası, Cenab-ı Hakk'ın İsm-i Adl ve Mukaddir'ine yetişip, hendese âyinesinde o ismin hakîmane cilvelerini haşmetiyle müşahede etmektir."Sözler

muhittin_kaplan

E_Kk

Discovery kitine programı yükledikten sonra resetlemeden program çalışmaya başlamıyor. Bunun sebebi nedir?
"Meselâ: Hendese bir fendir. Onun hakikatı ve nokta-i müntehası, Cenab-ı Hakk'ın İsm-i Adl ve Mukaddir'ine yetişip, hendese âyinesinde o ismin hakîmane cilvelerini haşmetiyle müşahede etmektir."Sözler

marecrisium

Keilde Options->Debug->Settings->Flash Download sayfasında Reset And Run seçeneğini işaretlersen program yüklendikten sonra çalışmaya başlar.