Keil "No Target Connected" hatası

Başlatan since1990, 08 Nisan 2012, 20:35:24

adam

vemr

Alıntı yapılan: z - 06 Haziran 2014, 10:33:37
Jtag/SWD cihazi ile kart arasindaki baglanti yapilmamis olabilir. Eger iki devre de ayni kart uzerinde ise arada jumperlar olmasi lazim. Bu jumperlarin pozisyonunu kontrol et.

Eger daha onceki denemelerde jtag pinleri I/O moduna ayarladiysan da bu sorunu yasarsin. Kurtarma islemi yapman  gerekecek.

Kurtarma işlemini nasıl yapabilirim acaba?

ahmetbudak

32f103c8 mini board'a keil'de yazılmış programı stlink ile yüklemeye çalıştığımda yukarıdaki mesajlarda yazılan sadece reset butonuna basma yöntemi iş görüyor ,ancak bu yöntem sürekli öğrenme amaçlı deneme yaparken bıktırıcı oluyor başka bir yöntem varsa yardımlarınızı bekliyorum ,iyi geceler diliyorum.

muhittin_kaplan

"Keilde Options->Debug->Settings->Flash Download sayfasında Reset And Run seçeneğini işaretlersen program yüklendikten sonra çalışmaya başlar."

denmiş. olmadı mı ?

ahmetbudak

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 13 Ekim 2016, 23:08:21
"Keilde Options->Debug->Settings->Flash Download sayfasında Reset And Run seçeneğini işaretlersen program yüklendikten sonra çalışmaya başlar."

denmiş. olmadı mı ?
hocam yüklerken butona basma işi sıkıntılı onu nasıl çözeriz acaba (yüklendikten sonra programın çalışması tamam)

muhittin_kaplan

yukarıda yazan butona basmamak için

mesaj birleştirme:: 13 Ekim 2016, 23:22:58

DÜZELTİYORUM

"Yanlış Anlamadıysan 1 Günde 3 Ayrı Şahıs Aynı Hata İlemi Karşılaştı..Hayret
Benimde Stm32f0'da Başıma Gelmişti.Bu Sorunu Keil'de Flash->Configure Flash Tools->Utilities->StlinkDebugger[Settings]->Debug->Connect&Reset Options->Connect:Under Reset 'i Seçerek Çözmüştüm.Bu Yöntemde Düğme Uğraştırmıyor."

ahmetbudak

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 13 Ekim 2016, 23:20:47
yukarıda yazan butona basmamak için

mesaj birleştirme:: 13 Ekim 2016, 23:22:58

DÜZELTİYORUM

"Yanlış Anlamadıysan 1 Günde 3 Ayrı Şahıs Aynı Hata İlemi Karşılaştı..Hayret
Benimde Stm32f0'da Başıma Gelmişti.Bu Sorunu Keil'de Flash->Configure Flash Tools->Utilities->StlinkDebugger[Settings]->Debug->Connect&Reset Options->Connect:Under Reset 'i Seçerek Çözmüştüm.Bu Yöntemde Düğme Uğraştırmıyor."

yok hocam bu ayar da iş görmüyor keilde load yaparken reset butonuna basılı tutmadan program yükleyemiyorum.

mesaj birleştirme:: 14 Ekim 2016, 00:38:20

Sanırım stm32f103c8t6 mini board kullanıp bu durumla karşılaşan başka kimse yok.

ahmetbudak

haknylmaz

Timer modülü ile uğraşıyordum (kod aşağıda) 1 sn aralıkla ledler yanıp sönüyordu.Ledlerin devamlı yanıp sönmesi gözlerimi ağrıttı bende kodun çalıştığını gördükten sonra butona basılınca sonsuz döngüye girsin ve öyle beklesin diye aşağıdaki konfigrasyonu yaptım ve döngü içerisine
if(GPIO_ReadInputDataBit(GPIOA,GPIO_Pin_0)) while (1);
satırını ekledim.Bu kodları derleyip karta yükledikten sonra ledler yanmamaya başladı ve "No Target Connected" hatası almaya başladım.Kodları kaldırıp reset düğmesi vasıtası ile tekrar eski kodu yüklediğimde hata ortadan kalkıyor. Hatanın çıkış sebebinden birisi  bu ama neden çıkıyor onu anlamadım.
#include "stm32f4xx.h"

GPIO_InitTypeDef  GPIO_InitStructure;

int main(void) {
  /* GPIOD Periph clock enable */
  RCC_AHB1PeriphClockCmd(RCC_AHB1Periph_GPIOD, ENABLE);
  RCC_APB1PeriphClockCmd(RCC_APB1Periph_TIM7,ENABLE);

/* Configure PD12, 13, 14 and PD15 in output pushpull mode */
  GPIO_InitStructure.GPIO_Pin     = GPIO_Pin_12 | GPIO_Pin_13 | GPIO_Pin_14 | GPIO_Pin_15;
  GPIO_InitStructure.GPIO_Mode  = GPIO_Mode_OUT;
  GPIO_InitStructure.GPIO_OType = GPIO_OType_PP;
  GPIO_InitStructure.GPIO_Speed = GPIO_Speed_100MHz;
  GPIO_InitStructure.GPIO_PuPd   = GPIO_PuPd_NOPULL;

/*TIM7 Settings*/
  TIM_DeInit(TIM7);
  TIM_PrescalerConfig(TIM7,41999,TIM_PSCReloadMode_Update);
  TIM_SetAutoreload(TIM7,1999);

GPIO_Init(GPIOD, &GPIO_InitStructure);
  GPIO_ResetBits(GPIOD,GPIO_Pin_12|GPIO_Pin_13|GPIO_Pin_14|GPIO_Pin_15);
  TIM_Cmd(TIM7,ENABLE);

while (1) {
	  if(TIM_GetCounter(TIM7)>999){
		  GPIO_SetBits(GPIOD,GPIO_Pin_12|GPIO_Pin_13|GPIO_Pin_14|GPIO_Pin_15);
	  }else
		  GPIO_ResetBits(GPIOD,GPIO_Pin_12|GPIO_Pin_13|GPIO_Pin_14|GPIO_Pin_15);
  }
}

RCC_AHB1PeriphClockCmd(RCC_AHB1Periph_GPIOA, ENABLE); 

GPIO_InitStructure.GPIO_Pin     = GPIO_Pin_0;
  GPIO_InitStructure.GPIO_Mode  = GPIO_Mode_OUT;
  GPIO_InitStructure.GPIO_OType = GPIO_OType_PP;
  GPIO_InitStructure.GPIO_Speed = GPIO_Speed_100MHz;
  GPIO_InitStructure.GPIO_PuPd   = GPIO_PuPd_NOPULL;

hakanuckus

Alıntı yapılan: ahmetbudak - 14 Ekim 2016, 09:57:57
_

Hocam programlama yaptiginiz A13 ve A14 pinlerinin baska amacla kullanilmadigini kontrol ediniz. Kullanildigi takdirde bahsedilen reset taktigiyle programlamaniz gerekebilir.

kimlenbu

konuyu hortlatmak gibi olmasın da "öpüjem" :)