Masaüstü diskte nerede saklanır....?

Başlatan Andromeda, 10 Nisan 2012, 23:13:37

Andromeda

Sistem geri yükleme yaparken pc ye reset atıldı...uzun sürdüğü için...  (Vista home..)
sonra olanlar oldu ve windows açılmadı,onarım da yapılamıyor...
şimdi harici kutuya koyduk eski diski..ama windows klasörünün neresinde bu masaüstü..
system volume information ın içindedir diye bakmak istedik ama içine girilemiyor...
ayrıca C içinde bir klasör vardı.. oda görülemiyor..normalde görünmesi lazım değil mi..?
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

mozkan87

Harici olarak taktığınız bilgisayarda windows yüklü ise görünmeyebilir. "C:\Users\Kullanıcı Adı\Desktop" dizininde yer alır. Harici olarak taktığınız bilgisayarda "Düzenle" menüsünden "Klasör arama seçeneklerini" seçin Görünüm sekmesini açın burada "gizli dosya ve klasörleri göster" ve " "korunan işletim sistemi dosyalarını göster" seçeneklerini işaretleyin. Açmış olduğunuz işletim sistemide vista ise kullanıcı hesabı denetimini kapatıp bilgisayarı yeniden başlatıp deneyin. System volume information zaten erişilemez bu normal. Diğer klasörlere göz atın.
"C:\Users\Kullanıcı Adı\Desktop" bu dizin normal kurulu olan windows içindir. Sizin durumunuzda C'yi harici diskin sürcü harfi ile değiştirin.

gogge

Masaüstü yolu.

C:\Users\ilgili kullanıcı hesabı adı\Desktop

Ancak izinlerde sorun çıkar. Klasörlere girmenize müsade etmez.

Sistem vista veya win7 olmak kaydıyla, sürücü izinlerini mevcut sisteme verebilirsiniz.

Bunun için windows gezgininde sürücüye sağ tıklayıp özellikleri açın. Oradan "güvenlik" sekmesini kullanarak izinleri everyone şeklinde değiştirebilirsiniz.

gambit1244

Alıntı yapılan: elek - 10 Nisan 2012, 23:13:37
Sistem geri yükleme yaparken pc ye reset atıldı...uzun sürdüğü için...  (Vista home..)
sonra olanlar oldu ve windows açılmadı,onarım da yapılamıyor...
şimdi harici kutuya koyduk eski diski..ama windows klasörünün neresinde bu masaüstü..
system volume information ın içindedir diye bakmak istedik ama içine girilemiyor...
ayrıca C içinde bir klasör vardı.. oda görülemiyor..normalde görünmesi lazım değil mi..?
çook b.k tan bir durum
bende yaşadım onu benim windows açıldı ama tüm programlarım cracklerim ilaçlarım iptal oldu
mecbur format attım geçmiş olsun :S
[email]tufan_ozbek@hotmail.com[/email] Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift aslında bütün mesele bu.

Andromeda

"Sizin durumunuzda C'yi harici diskin sürücü harfi ile değiştirin." 

bu ifadeyi anlayamadım..

Pc de vista yüklüydü ve sistem geri yükleme yaparken reset yapıldı ve windows açılmadı...
sonra başka bir diske vista yüklendi ve pc ye takıldı ,kullanılmaya başlandı...
önceki disk usb bağlantılı bir harici disk kutusuna takılıp içindekilere bakılmaya çalışıldı...
"gizli dosya ve klasörleri göster" ve " "korunan işletim sistemi dosyalarını göster" seçenekleri işaretlendi...
izin olaylarını da yaptım...
ilginç olan diskin içinde normal bir klasör vardı.. o gözükmüyor...
reset atıldığı zaman bu klasörün silinmiş olması mümkün değil...

" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

gogge

Şunu bi deneyin;

Başlat-Çalıştır tıklayın

Gelen kutucuğa "cmd" yazın.

Kod yazabileceğiniz konsol gelecektir. Oraya sürücü adı: yazın. Örneğin g:

Sonra;

attrib -r -s -h /s /d *.*

yazıp enter a basın.

Bu sayede öznitelikleri değişmiş tüm klasörleriniz görünür ve kullanılır olacaktır.

Kolay gelsin.

lordsandman

gogge'nin belirttiği yöntem işe yarayabilir. ayrıca total commander gibi programlarla veya hiren's boot cd ile harddiskin içindeki tüm bilgilere ulaşıp güvenli bir yere kopyalayabilirsin. veriler zarar görmüş olsa bile hiren içindeki recovery araçlarıyla kurtarabilirsiniz

Andromeda

attrib de bir işe yaramadı..geçersiz komut dedi..
attrib in çeşitli alternatiflerini denedim ama fazla değişen birşey olmadı...
örneğin windows klasörünün içine girebiliyorum ama  masaüstündekiler nerede saklanıyor...
masaüstündeki bir dosya windowsun neresinde...?
izinlerle ilgili birşeyler yaptım ,sonra system V.I. klasörüne girebiliyorum...neyse fazla ileri gitmedim..birşey çıkmayacak
vista dvd si ile onarma yapamaması bana garip geldi...
zannediyorum disk üzerinde kötü bir fiziksel hasar oluştu..
C içinde olan sonradan oluşturulmuş bir klasörün görünmemesi buna bağlı....
aslında dosyalar çok önemli değil ama kafayı taktım... :)
sanırım bu diski pc ye ana disk olarak tekrar takıp bir şekilde açmakla hallolacak bu iş...
bunun yöntemi ne olabilir acaba?

Andromeda

Alıntı yapılan: lordsandman - 11 Nisan 2012, 15:15:50
gogge'nin belirttiği yöntem işe yarayabilir. ayrıca total commander gibi programlarla veya hiren's boot cd ile harddiskin içindeki tüm bilgilere ulaşıp güvenli bir yere kopyalayabilirsin. veriler zarar görmüş olsa bile hiren içindeki recovery araçlarıyla kurtarabilirsiniz
programları deneyeceğim....

kayaaydin

"Hard Disk Harf Etiketi":\Users\"Kullanıcı_Adın"\Desktop

Göremiyorsan bence gizlenmiştir.  Giremiyorsan Kullanıcı Erişim Hakları yüzünden olabilir.

fatihlee

Bilgisayarı cd den boot edecek şekilde ayarladıktan sonra HIREN BOOT CD ile açın.ister windows ister linux seçerek dosyalarınıza erişebilirsiniz.
Everything for PicProje