Logitech M-180 Kablosuz fare sorunu

Başlatan Mucit23, 14 Nisan 2012, 11:37:51

Mucit23

Arkadaşlar Yaklaşık bi 6 ay önce Logitech kablosuz fare almıştım. Şimdi farede bir sorun var. Muhtemelen fare ile alıcı arasındaki bağlantı kesiliyor veya alıcı ile bilgisayar arasdındaki bağlantı kesiliyorki ara ara fare çalışmıyor.

Alıcı modül hep bilgisayarımın üzerinde bırakıyordum. Hiç çıkarmıyordum. Şimdi fare çalışmadığı zaman nano alıcıyı çıkartıp tekrar taktıktan sonra çalışıyor. Sonra bakıyorsun yine fare çalışmıyor.  :-\

Aslında Ne olduysa Şu son güncellemelerden sonra oldu bilmiyorum bi alakası vardır diye Sistem geri yükleme yapıp Son yüklenen güncellemeleri kaldırdım. Sorun yine değişmedi.

Birde Windows aygıt yöneticisinde Bluetoth çevre aygıtları vardı bazılarında ünlem işareti vardı. Cihazların ne olduğuna baktım hep daha önceden bilgisayar ile eşleşip bluetoth ile veri alışverişi yapan cihazlar. Driverleri yok diye düzgün çalışmıyorlardı bende hepsini kaldırdım. Şimdi bilgisayarımın stabilitesi iyi fakat şu fare canımı sıkıyor.

İnsan hep fare alışınca hiç touchpad kullanmak istemiyor. Touchpad ile doğru dürüst hiç bir işimi yapamıyorum.
Acaba mausemi bozuldu yoksa yazılımsal çözülebilecek bir problemmi. Bi fikri olan varmı?

JKramer

Pilin yeni olduğuna emin misiniz? Bazen eski bir pil ortalıkta kalıyor, sonra yeni zannedip takılabiliyor :). Bir de pil yuvasında boşluk olabilir, bende M-195 var, çok sıkı değil.

serhat1990

Hocam başka bir pcde deneyip kesin sonucu görebilirsin diğer türlü pcden onu kaldır bidaha bunu kur daha fazla vakit kaybı. İyi çalışmalar.

Mucit23

Anladım dediklerinizi Başka bir PC de kendini belli eder.
Aslında şarjlı pil kullanıyorum. Pilleri yeni şarj ettim Yani sıkıntı olmaması gerekir..

F.T

Şarjlı pil sıkıntı yapar.normal pil kullanırsan sorun olmaz.
Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

desman

Şarjlı pille ne ilgisi var?? :o Bende kullanıyorum bi sorun yok..
A freshman at YTU

Sdttn


Mucit23

Galiba farede sıkıntı var. Başka bilgisayarda denedim takıyorum biraz çalışıyor sonra çalışmıyor. Alıcıyı çıkartıyorum biraz bekleyip tekrar takıoyrum  sonra yine çalışıyor belli bir süre sonra donuyor. Benim bilgisayarımdada aynı sorunu gösteriyor..
Dediğiniz programıda bir deniyeyim

yildizelektronik

Alıntı yapılan: desman - 14 Nisan 2012, 19:58:32
Şarjlı pille ne ilgisi var?? :o Bende kullanıyorum bi sorun yok..


Bazı farelerde voltajla ilgili sıkıntılar olabiliyor. Bildiğiniz gibi şarjlı piller 1.2v verir, normal piller 1.5v. Belki o nedenle sıkıntı yaşamış olabilir.

Tagli

Bende de benzer sorun var. Fare yine kablosuz Logitech. Alalı 5 sene oldu ama son 1 senedir yoğun olarak kullanıyordum. Bazen alıcıyı çıkarıp takmadan da kendi kendine düzeliyor. Pille ilgisi yok. Şarj edilebilir veya normal pil ile aynı sorunu veriyor. Sorun ortaya çıkmaya başladıktan sonra başka bilgisayarda denemedim. Zaten her zaman olmuyor. Sorun çıkaran makine Windows 7 Pro 64 bit. Alıcı fareye çok yakın sayılmaz, arada 1 veya 1.5 metre mesafe var. Sorun arada sırada değil de sürekli kendini gösteriyor olsaydı mesafeden şüphelecenektim. Gerçi daha uzun mesafeden sorunsuz çalıştığını da görmüştüm.
Gökçe Tağlıoğlu

Mucit23

Alıntı yapılan: yildizelektronik - 14 Nisan 2012, 21:46:43
Bazı farelerde voltajla ilgili sıkıntılar olabiliyor. Bildiğiniz gibi şarjlı piller 1.2v verir, normal piller 1.5v. Belki o nedenle sıkıntı yaşamış olabilir.


:) Yeni kullanmıyorumki. Aldığımdan beri 6 ay oldu. Aldığımda üzerinde duracell bi pil vardı. Epeyce onu kullandım. O bittikten sonra hep şarjlı pil kullandım. Şimdiye kadar bi sıkıntı yaratmadı

drmp

6 yıl önce logitech kablosuz set aldım bilgisayara  hala kullanıyorum

F.T

1.2 volt ile 1.5 volt arasında çok fark var. :D
Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

Sdttn

14 Nisan 2012, 22:53:15 #13 Son düzenlenme: 14 Nisan 2012, 22:57:21 Sdttn
Sinyal bozuluyor olabilir kablosuz modem kullanıyorsanız kanalı değiştirmeyi de deneyebilirsiniz.

Emin olmak için modemi kapatıp öyle deneyiniz.

Logitech fareler nordic çip kullanıyor.
Şimdiye kadar wi-fi ile birlikte iki adet logitech fare (M-305 ve M-325) kullandım sinyal bozulmasıyla ilgili sorun yaşamadım.

Interference Immunity Video on 2.4GHz Mouse

Mucit23

Ben hala pilden olacağını düşünmüyorum. Çünkü daha önce aylarca kullandım.

Mesafedende olacağını düşünmüyorum. Çünkü Dizüstü bilgisayarda kullanıyorum.  Fare ile alıcı yan yana duruyorlar.

Evde kablosuz modem var ama modemin modemin ne gibi bir sucu olabilir bilmiyorum açıkçası. Niye birbirlerinin sinyallerini bozsunlarki.. Başka bir farede yok.

İlginç bir durum gerçekten. Fare çalışıyorken farenin düğmesini kapatıp açtığımda bazen alıcıya bağlanmıyor. O programıda indirip kurdum ama bi numarasını göremedim açıkçası

Miyadınımı doldurdu nedir..