Orta halli bir osiloskop arıyorum.

Başlatan Mucit23, 25 Haziran 2012, 11:48:41

yildizelektronik

Aslında fiyat ucuzlamadı başka yerlerde 800 dolar civarlarında ama bu dediğim firma kampanya yapıyor. İlgileniyorsanız kaçırmayın. Geçen hafta bir arkadaşa daha burdan aldık ilgili satıcılar biz memnun kaldık.
İyi çalışmalar.

Mucit23

Bugün egerate firmasına gidip Rigol DS 1102 e 100mhz osiloskop aldım. Fikir ve öneride bulunan arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Erdem

Mucit hocam ne kadara aldınız acaba.

Ben de aynı osiloskobu almayı düşünüyorum. Kullandıktan sonra yorumlarınızı yazarsanız sevinirim  ;)

Mucit23

daha kutusunu açmadım sadece alırken çıkartıp test ettim. Problem yok.

Yildız elektronik söylemisti. istanbul perpada egerate elektronik var
kampanyada zaten
Normalde 1450 civarinda satiyorlar. Ben direk pesin aldım. kdv siydi pazarliğıydı felan derken 1200 tlye bıraktı.Fiyattan memnunum açikçası.Baska firmalarda 1800 tl lerden bahsediyorlardı

TA7R

@Mucit23 hocam , Rigolden memnunmusunuz ? tavsiye eder misiniz ben 50 mhz olanını düşünüyorum.

RaMu

Konu eski ama eskimez bir konu.
Rigol düşünüyorsanız
eevblog daki rigol videolarını kaçırmayın derim,
ingilizce ama yapacak birşey yok.
Sorularınıza hızlı cevap alın: http://www.picproje.org/index.php/topic,57135.0.html

frederic

ds1054z sipariş ettim bende, gelmesini bekliyorum.

Mucit23

Alıntı yapılan: TA7R - 02 Mart 2015, 17:15:50
@Mucit23 hocam , Rigolden memnunmusunuz ? tavsiye eder misiniz ben 50 mhz olanını düşünüyorum.

Fiyatına göre oldukça iyi bir osiloskop. Yalnız bende iken 1 kere yazılımı çöktü. Düzgün çalışmıyordu. Firmware uprage yapmak gerekiyordu onuda ben yapamadım. Satın aldığım firma düzeltti. Şuanda bir problem yok.

TA7R

Hocam çok teşekkür ederim , selamlar iyi çalışmalar.

muuzoo

Alıntı yapılan: frederic - 03 Mart 2015, 00:07:48
ds1054z sipariş ettim bende, gelmesini bekliyorum.

Hangi firmadan sipariş ettiniz acaba ?
gunluk.muuzoo.gen.tr - Kişisel karalamalarım...

frederic

TA7R

Rigol DS 1102 , x1 de maxumum 40 volt ac/dc mi ölçebiliyor ?

TA7R

@frederic , Hocam siparişiniz geldi mi  ?

mesaj birleştirme:: 05 Mart 2015, 09:22:20

frederic

Hayır, nisan başında ancak gelir

TA7R

Araştırdığım bir osiloskop markasında (tek) aynı modelin iki versiyonu var , şu anda elde olanda eksik özellikler şunlar "Limit tests, data logging, and trend plots"  Bu özellikler önemli midir? Sık sık kullanım ihtiyacı olur mu ?