usb To rs232

Başlatan kudretuzuner, 04 Eylül 2012, 21:40:49

kudretuzuner

Merhaba
Arkadaşlar biliyorum,bu konu çok konuşuldu bende de oldukça fazla data birikti ve hepsini okudum.Karar veremediğim bir durum var FT232 mi daha randımanlı MCP2200'mü?Bir türlü karar veremedim.Seriiletişim ile data alış verişi yapıyorum (DB9 seriiletişim) USB kullanacağım ve de devreyi dizayn ettiğim prototip karta ben çizeceğim.Fiyatı önemli değil yeter ki bana sorun çıkarmasın.Genç bir arkadaştan MCP2200 hazır kit aldım ama bir türlü sisteme adapte edemedim(data alış verişi yapamadım)Elimde
http://www.manhattan-products.com/en-US/products/708-usb-to-serial-converter
bu çevirici var arada bir aksıyor,problemsiz bir entegre arıyorum.Teşekkürler.
Not,Digitus vs gibi hazır bitmiş devre istemiyorum ben kendim montaj yapacağım.Teşekkürler.
Amatör

My75

FT232R hakkında takılıyor v.s diye şeyler duymuştum fakat her nedense buna dair bir problem hiç yaşamadım..250.000 Baud dmx kontrolde dahi sorunsuz kullandığım bir üründür..Aslında kullandığın ortamda bu tespiti senin yapman gerekir,topraklamadan dolayı sorunlar yaşayabilirsin..
Tomurcuk için çaba göstermeyen dal,odun kalmaya mahkumdur...

Ersin

Endüstriel bir kartta FT2232H kullandım 30mbit hızında hiç bir sorun yapmadı şu ana kadar,daha önce de ft232R ile de hiç sorun yaşamadım.

kudretuzuner

Merhaba
Arkadaşlar,teşekkür ederim.FT232R ile bir prototip yapıp deneyeceğim.
Amatör

t2

FT232R kilitlenme sorunlarının %98.52'si pcb tassarımındaki beceriksizlikten kaynaklanmaktadır.

My75

Hemde %98.52   :D ,yine yaptın bomba yorumunu..Alemsin
Tomurcuk için çaba göstermeyen dal,odun kalmaya mahkumdur...

t2

İnandırıcı olsun diye küsürat ekledim. o kadar kesin yani

muhittin_kaplan

Yalancının Kötüsü Ya Yemin edermiş Ya Şahit tutarmış.
Sen Küsüratlarla Desteklenmiş Rakamları Şahit tutuyorsun.

t2

Tamam düzelteyim. 
FT232R kilitlenme sorunları büyük ihtimalle pcb tassarımındaki beceriksizlikten kaynaklanmaktadır.