Windows da "dosya adı hedef klasör için çok uzun.." problemi..?

Başlatan Andromeda, 06 Eylül 2012, 11:15:14

Andromeda

Kopyalama yaparken bu uyarıyı veriyor.
dolayısı ile dosyalarınızı bir yerden diğer yere kopyalama yapamıyorsunuz, az sayıda dosya olsa sorun değil halledilir ama büyük boyutlu
ve yüzlerce dosya var ise ne yapılacak...birkaç dosya kopyalama programı denedim ama olmuyor .
windows vistada bile bu kısıtlamanın olması saçma birşey değil mi...
windows un bu konuda bir çözümü var mı?
not: burada "dosya adı uzun" ifadesinin anlamı şu;
dosyanın bulunduğu "yol"un baştan sona toplam karakter sayısı
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

t2

1-2GB gibi büyük dosyaları kopyalarken windows bellek hatası  veriyordu. şu program ile rahatlıkla kopyalanıyor.
http://codesector.com/teracopy

Belki dosya adı sorununa da iyi gelir.

serhat1990

Hocam bende aynı sorunla karşılaşıyorum . Tamam deyip geçiyorum genelde ama yinede kopyalama yapıyor. Dosya kontrolü yapıyorum gözle görülür birşey çarpmıyor gözüme bir sıkıntı yaratırmı acaba ?

muuzoo

Bu uyarı büyük dosyalardan ziyade isimlendirme ile alakalı. Dosya adları uzun ise ya da çok fazla iç içe dizin varsa bu uyarı ortaya çıkar.
gunluk.muuzoo.gen.tr - Kişisel karalamalarım...

Andromeda

Alıntı yapılan: muuzoo - 06 Eylül 2012, 11:41:29
Bu uyarı büyük dosyalardan ziyade isimlendirme ile alakalı. Dosya adları uzun ise ya da çok fazla iç içe dizin varsa bu uyarı ortaya çıkar.
Çok fazla içi içe dizin olduğu için yapıyor...ve windows da böyle bir kısıtlama olması garip..
bunu çözmek için windows un aslında program çıkarması gerekir.
imaj almaya çalışacağım..
bildiğim kadarı ile HDclone dış diskin imajını pc ye alamıyor..yada free edition da kısıtlama var.
bir clonlama program tavsiyesi istiyorum..
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"