Birden fazla PDF dosyasında arama yapmak kolay...

Başlatan Andromeda, 22 Eylül 2012, 21:29:26

Andromeda

Nasıl arayabiliriz diye soracaktım ama adobe reader ın içinde gelişmiş arama kısmında
bu özellik varmış.bir kelime yazıp, dosyaların olduğu klasörü gösterdiğinizde
kelimenin olduğu dosyaları ve ilgili sayfayı getiriyor :)
kısa yolu; ctrl+shift+f
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

The Gariban

(Benim baktığımda soruluyor gibi geldi.Aynı şeyi izah ettiğim için cevabı sildim)

Andromeda

Makale başlığında aramak mümkün mü acaba ilgili kelimeyi?
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

The Gariban

Alıntı yapılan: elek - 22 Eylül 2012, 21:58:25
Makale başlığında aramak mümkün mü acaba ilgili kelimeyi?
Makale başlığından kastınız pdf in dosya adı ise bu sorduğunuz mantıksız.Zira onu zaten windows yapıyor.Pdf lerin  içindeki kelime de o tuş kombinasyonu ile bulunuyor.

Andromeda

Bilim ve Teknik dergisinin DVD si içinde arama yapılabiliyordu..o aya ait derginin içinde kelime ararken, kelimeyi makalenin
başlığında arayabiliyorsunuz.Örneğin elektronik ile ilgili bir yazı var, o yazının başlığında elektronik kelimesini arıyorsunuz.. gibi...