sle4428 Smart kart kopyalamak mümkünmü?

Başlatan oakbas82, 29 Eylül 2012, 14:05:38

oakbas82

Öncelikle  sorunumu yazmadan önce  bu değerli siteye yeni üye olduğumu belirmej isterim gerçekten bureda paylaşılan projeleri sorulan soru ve cevapları gördükten sonra,
düşüncelerimle ülkeme haksızlık yaptığımı anladım  ALLAH  herkese işlerinde güçlerinde başarılar nasip etsin.
Benim sorunuma gelince benin kullanmakta olduğum yamancı menşeili bir cizim programım var bu program orjinal ve lisanslı ama şimdi bu programdan bir tane daha ihtiyacım var
ve fiyatı benim alamayacağım kadar pahallı rakkam vermek istemiyorum ama gerçekten pahallı  bu programın  aşağıda resmini verdiğim  bir smart kartı  var bu kart anahtar görevi,
görüyor kartın modeli ile ilgili herhangi bir bilgim yok  ben bu kartın modelini nasıl öğrene bilirim? kart okuyucum var zaten kartı kullanıyorum  ve merak ettiğim bu kartı birebir kopyalamam mümkünmüdür? bir heves ve acelecilik sonucu  sle4428 kartları kopyaadığı söylenen bir çin malı cihaza 1.500 tl gibi rakkam ödeyerek aldım kartlarda model farkı olduğunu daha sonra öğrendiyim için cihazı hiç kullanmadın kartıma zarar gelir düşüncesi ile sizden ricam bana bu konuda yardımcı olmanız  ilgi ve alakanız için şimdiden teşekkürler   ömer AKbaş

Resim link-http://img26.resimup.net/di/OGMT.jpg

[IMG]http://img26.resimup.net/di/OGMT.jpg[/img]

muratdu

Aynı programı 2. defa almak isterseniz, firma belli bir indirim yapabilir belki. Koruması varsa zor olabilir.

oakbas82

Öncelikle ben konu olarak sle4428 Smart kart  kopyalamak mümkünmü? yazmamıştım konu smart kart mümkünmü? diye bir başlık atmıştım konuyu onaylar iken başlığı dğiştirmeyi uygun bulmuşlar 
benim kartımın sle4428  olduğundan emin değilim  bu yüzden kartın kesin modelini tespit etmenin bir yolu olup olmadığını sormuştum  indirim yapacaklarını zannetmiyorum  nedeni firma yabancı bir firma ve kurumsal  bir firma sanayi makinaları satıyor bu programıda sattıkları makinanın yanında veriyorlar kinci bir program istersen  ücret talep ediyorlar  programı kırmak kanaatimce kartı kopyalamaktan daha zor olur diye düşünüyorum  programı kırmak istemiyorum ilerleyen zamanda başıma yasal bir iş gelsin istemiyorum kartta böyle bir problem yok kartlar üniversal  yani firmaya özel kartlar değil  teşekkürler

diot

Arkadaşım bu kartı kopyalayamassın. bu tür kartlarda security code var. yanı her kartta farklı bir seri nosu bulunmakta. Yani kopyalasanda çalışmayacaktır. ayrıca password koruması ve hatalı password sayacı gibi önlemler var. Boşuna uğraşma. Programı kırmak daha kolay çünkü. Yada pic veya atmel gibi bir çiple emulatör yapacaksın. Taktığın kart senin bu kartı taklit edecek. Yada programın koruma bölümünü kırıp çalıştaracaksın. Merak ettim doğrusu hangi programmış bu. Adını yazarsan belki yardımcı oluruz.

oakbas82

Aşağıda vermiş olduğum veriler kartın modelini tahmin etmek için yararlı olabilirmi?

Card information:
-----------------------
SmartTerminal

Attribute              |Value
--------------------------------+----------------------------------------------
ATR            |3b fb 13 00 ff c0 80 31 80 75 53 54 4f 4c 4c 4d 31 50 4c 55 53 bd
Clock rate (MHz)      |3
Convention         |direct
Protocol         |T=0/1
(TA1) Divider F         |372
(TA1) Transfer factor D      |4
(TA1) Transmission rate (bit/s)   |32258
(TA1) Work etu (s/bit)      |3.100000e-005
(TB1) VPP supply      |unnecessary
(TC1) Extra guardtime N      |0 work etu
(TC2) Work waiting time      |491520 work etu
(TA3) IFSC (byte)      |128
(TB3) CWT         |43 work etu
(TB3) BWT         |15248.12 work etu
Historical Characters (text)   |
Historical Characters (hex)   |53 54 4f 4c 4c 4d 31 50 4c 55 53

SMART CARD
  TYPE NAME ....................   ISO-7816 Smart Card

ICC STATE
  ATR STRING ...................   3B FB 13 00 FF C0 80 31 80 75 53 54 4F 4C 4C 4D 31 50 4C 55 53 BD
  ICC PRESENCE .................   2
  ICC INTERFACE STATUS .........   255
  ICC TYPE PER ATR .............   1
  CURRENT IO STATE .............   < no info >

PROTOCOL
  DEFAULT DATA RATE ............   10752
  MAX DATA RATE ................   412903
  ASYNC PROTOCOL TYPES .........   65539
  DEFAULT CLK ..................   4800
  MAX CLK ......................   8000
  MAX IFSD .....................   254
  SYNC PROTOCOL TYPES ..........   < no info >

IFD PROTOCOL
  CURRENT PROTOCOL TYPE ........   2
  CURRENT CLK ..................   4800
  CURRENT F ....................   372
  CURRENT D ....................   4
  CURRENT N ....................   255
  CURRENT W ....................   128
  CURRENT IFSC .................   128
  CURRENT IFSD .................   32
  CURRENT BWT ..................   7
  CURRENT CWT ..................   5
  CURRENT EBC ENCODING .........   0
  EXTENDED BWT .................   < no info >

oakbas82

Konuyla ilgili hala bir gelişme olmadı,
Bu  konuyla ilgili istanbul da bana yardımcı olabilecek  konusunda uzman bir usta tavsiye edebilirmisiniz?
Emeğinin karşılığını almak şartı ile          bu son mesajım   herkese  göstermiş olduğu ilgi ve alaka için teşekkürler

diot

sanırım telefon  (PTT kontör kartı ) kartı kopyalamaya çalışıyorsunuz. Bu parametreler ptt kartlarının parametreleri. :)

oakbas82

Yok  yanlış tahmin  kart gerçekten yukarıda bahsettiğim gibi kullanılıyor telekom vs  herhangi bir iletişim veya
yayın organı ile hiçbir ilgisi yoktur  hala çözüm bulunamadı.
İllaki bu işi çözecek bilgiye sahip ustalar vardır neden  konuya ilgi göstermiyorlar acaba yanlış bir izlenimmi veriyorum? 

diot

Kartı okuyabildinmi ? kaç bayt geliyor. normalde 256 bayt olması lazım.
ISO-7816 Smart Card reder/writer diye arattır.

Bir ara bu kartlarla uğraşmıştım. neyazıkki ilk baştan 16 karakter olsa gerek eprom olarak imal edilmis durumda. silebilme için Çipi karttan çıkarıp arkadan UV lamba ile silip. kart okuyucuya yerleştirmek olacak . Vpp gerilimi benim incelediğimde 21volttu.

oakbas82

Diot hocam böyle bir müdahale yapıldığı zaman kartın kalıcı olrak zarar görme ihtimali yüksekmidir.
internette  bazı videolar görmüştüm mikroskop altında kartın içindeki verileri okuyabiliyorlar ama bizim buralarda bu işi yapabilen biri cıkarmı bilmiyorum.
bu kart işi iyicene moralimi bozmaya başladı   >:(
bu işin üstesinden gelebilecek  tanıdığı olan varsa lütfen  söylesin.

ozker

Selamlar Bu kartı bilgisayarın ile ilişkilendiren cartreader ın markası ve yazılımı nedir.? Driver ne kullanıyo