eloksal'cı

Başlatan salim ALTIN, 03 Kasım 2004, 19:01:46

salim ALTIN

Merhaba.
arkadaşlar aleminyum eloksal yaptırmak istiyorum. siyah olacak. bu konuda sizin bildiğiniz yerler varmı.? arma da yaptırmak istemiyorum. Özellikle istanbul anadolu yakasında bildiğiniz yerler varmı.?
teşekkürler.
İnsanlar 3 guruba ayrılırlar. 1- Birşeyler yapıp üretmeye çalışan küçük bir gurup. 2- Birşeyler yapanları hayranlıkla ve takdirle izleyen büyük bir gurup. 3- Hiç birşeyden haberi olmadan yaşayan devasa yığınlar....

aster

hocam aslında çok varda epeydir piyasadan uzak kaldık bir araştırayim

bu arada kaplama deyince aklıma geldi
bu kuyumcuların kullandığı kadife kaplı kutuları görmüşsünüzdür bu kadife de bir çeşit kaplamadır ama boya ile, boyanın özelliğinden dolayı böyle kadife gibi durur yapıştırma değildir  :D

birde saksılara bakır kaplarlar bu da elektrolizle oluyor toprağa iletken bir sıvı sürülüyor ve bakır kaplanıyor bu işi ben kartlara denemek istedim delik içi kaplama için pek verimli olmadı hala bu sıvıdan 1 şişe duruyor

benmrtild

bu arada kaplama deyince aklıma geldi
bu kuyumcuların kullandığı kadife kaplı kutuları görmüşsünüzdür bu kadife de bir çeşit kaplamadır ama boya ile, boyanın özelliğinden dolayı böyle kadife gibi durur yapıştırma değildir
----------------------------------------------------
sevgili aster o kaplama şöle oluyor sıtatik boyadaki gibi yüksek yoltaj kullanıp kapalı birkutu hazırlıyon vede kaplanacak nalzemeye özel bi vernigi vardı yada piyasada camsuyu mu ne diyolardı öle bişeyle yada vakum şistemi kullanılıyor şistem cok basit ana meşaketli ben birakali 8 seneyi geçti o işi yapana allah kolaylık versin hatırlarlar belki eskiler ihlasın masaj aletleri vardı küçük olanlar ben onların kutularını falan yapmiştım.

salim ALTIN

Merhaba.
hocam o kutular flok değilmi.?
Statik elektrik yardımı ile uzunlukları ayarlı toz kadife tüylerini polarize ederek hepsi dik gelecek şekilde yüzeye yapıştırılıyor.Sonra fırınlanıp kurutuluyor.
Flok makinası yaptım ben de daha önce.Textilde de kullanılıyor. ama aynı şeymi bahsettiğimiz bilemiyorum.kendi ajandama resim yapmıştım , güzel oluyor.
Bu arada halen eloksal ihtiyacım devam ediyor. :D
İnsanlar 3 guruba ayrılırlar. 1- Birşeyler yapıp üretmeye çalışan küçük bir gurup. 2- Birşeyler yapanları hayranlıkla ve takdirle izleyen büyük bir gurup. 3- Hiç birşeyden haberi olmadan yaşayan devasa yığınlar....

ilyas

[email]turkilyas@hotmail.com[/email] [email]turkilyas@gmail.com[/email]

salim ALTIN

Merhaba.
En sonunda anadolu yakasında eloksalcı bulamayınca avrupa yakasına geçmek zorunda kaldım. Eskiden tanıdığım bir firma vardı çağlayanda. Adını değiştirmişler osel idi asel yapmışlar. Çağlayan da. Hürriyet mahallesi benzinci ve camii nin bulunduğu yerden aşagıya haliç tarafına inen yolda. Fiyatları başka firmalar ile karşılaştırma şansım olmadı ama makul gibi.
Yardımcı olan arkadaşlara da teşekkürler.

mmengi

Ben söylemeyi unuttum ama karaköyde de bir eloksalcı vardı çokta çeşitli ürün ve renk yelpazesi vardı.Eğer istersen firma bilgilerini veririm.

salim ALTIN

merhaba.
hocam teşekkürler. hallettim ben ...