Güç Elektroniği Kitap Önerisi

Başlatan iruraz, 23 Ocak 2013, 13:43:57

iruraz

Merhabalar. Güç elektroniği konusunda tavsiye edebileceğiniz kitaplar hangileridir?

cengz

türkçe kaynak istyorsanız nejat tuncay çeviri kitabı

ulaç

fgokcegoz

Hacı Bodur, Güç Elektroniği, BİRSEN Yayınevi

Ned Mohan/ Tore M. Undealand/ William P. Robbins , Güç Elektroniği, LİTERATÜR- DERS KİTAPLARI (Çeviri)
"Vicdanın ziyası, ulûm-u diniyedir. Aklın nuru, fünun-u medeniyedir. İkisinin imtizacıyla hakikat tecelli eder." (Bediüzzaman Said Nursi)

Firzen

Bende Hacı Bodur kullandım diğerlerine göre en rahat bu anlatıyor.
University of Idaho                                  Postdoctoral Fellow

fgokcegoz

Hacı Bodur, Türkiyedeki Güç Elektroniği alanında en iyi hocalardan biridir. Birde Uğur Arifoğlu var tabi, onuda unutmamak lazım...
"Vicdanın ziyası, ulûm-u diniyedir. Aklın nuru, fünun-u medeniyedir. İkisinin imtizacıyla hakikat tecelli eder." (Bediüzzaman Said Nursi)

yamak

Muhammad Rashid
Power Electronics

Extreme

Türkçe kaynak osman gürdal tavsiye ederim.

apsis

Güç elektroniği için ben de bir kitap almayı düşünüyorum. İki kitap arasında kaldım. Birinin yazarı Muhammad H. Rashid, diğerinin ki Nejat Tuncay. Kitap içeriği açısından ikisi de iyi kitaba benziyor ancak birisini seçmem lazım. Rashid'inkinde vektor kontrolden de bahsediyor ama Tuncay'ın kitabında var mıdır bilemiyorum.
Sürücüler ve hız kontrolü üzerinden çalışıyorum yardımcı kaynak olması açısından hangisini önerirsiniz?
"Makineye Beyin" MEKATRONİK

Mucit23

Muhammed H. Rashid'in kitabı bence çok güzel, Eğer Türkçe arıyorsanız bunu tavsiye ederim.

Benimde Kütüphanemde var.

apsis

@Mucit23  hocam da bunu önermişti. Ama diğer kitabı da görünce arada kaldım.

@ghistmanzero Bu el kitabı ile normal güç elk. kitabı arasındaki fark nedir?
Madem bu pdf olarak var diğer kitabı seçebilirim. Çeşitlilik olur en azından.
"Makineye Beyin" MEKATRONİK

ghistmanzero

Alıntı yapılan: apsis - 16 Şubat 2018, 16:39:46
@Mucit23  hocam da bunu önermişti. Ama diğer kitabı da görünce arada kaldım.

@ghistmanzero Bu el kitabı ile normal güç elk. kitabı arasındaki fark nedir?
Madem bu pdf olarak var diğer kitabı seçebilirim. Çeşitlilik olur en azından.

bu ingilizce. bence bu tür kitaplardan herhangi birini baştan sonra gerek anlayarak gerekse de uygulayarak bitiren birisi zaten artık temel bilgilerden ziyade ince ayrıntılara ihityaç duyar. Onun için de zaman ve tecrübe gerek diye düşünüyorum. Özellikle yabancı kitaplar konu ve anlatım olarak baya kapsamlılar. Hepsi olmasa da çoğu aynı.

OptimusPrime

@ghistmanzero

guc elektronigi kitaplarinda hic balast anlatan gormemistim. sevdim bu kitabi tesekkurler.
https://donanimveyazilim.wordpress.com || Cihân-ârâ cihân içredir ârâyı bilmezler, O mâhîler ki deryâ içredir deryâyı bilmezler ||

ghistmanzero

Alıntı yapılan: OptimusPrime - 16 Şubat 2018, 19:45:15
@ghistmanzero

guc elektronigi kitaplarinda hic balast anlatan gormemistim. sevdim bu kitabi tesekkurler.

Rica ederim. İşinize yaramasina sevindim.