mıcro sd card formatlanmıyor?

Başlatan F.T, 16 Mart 2013, 18:05:44

F.T

Arkadaşlar 2 gb micro sd kartımı formatlamak istiyorum.ama formatlanmıyor.resimdeki gibi hata veriyor.hatada dediği gibi kilit ile alakalı bir durum yok.kilit sağlam başka bir kart ile sorun olmuyor ve bu kartın dosya sistemi raw olarak görünüyor.bunu çözmenin yolu nedir.

Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

mehmet

İmkanınız varsa başka bir işletim sistemi, telefon, fotoğraf makinası ile
format atmayı deneyiniz...

Ek: Hala formatlanmadıysa elveda deme vakti gelmiş demektir...
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr

F.T

hepsini denedim.belki bir çözüm olur diye konu açtım.şu ana kadar bu sorunu çözebilen yokmu ?
Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

mehmet

Bazı eski hafıza kartları sadece FAT olatak formatlanır. Farklı
disk bölümle sistemlerinde kart bozulabilmekte.
FAT haricinde FAT32, extX, NTFS ile deneyebilirisiniz son çare olarak...
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr

F.T

hocam hangi formatı denersem deneyeyim windows biçimlendirmeyi tamamlayamadı diyor.

metaltrrocker

hp format tool diye bir program vardı nou deneyebilirsiniz ayrıca sd converter karttada sorun olabiilir.

ErsinErce

F.T

Alıntı yapılan: metaltrrocker - 16 Mart 2013, 19:10:24
hp format tool diye bir program vardı nou deneyebilirsiniz ayrıca sd converter karttada sorun olabiilir.

hocam başka kartta sorun olmuyor.

Alıntı yapılan: ErsinErce - 16 Mart 2013, 19:12:15
bu switch doğru konumda mı?

evet Ersin hocam swich doğru.dosya raw oluncamı bu formatlamıyor ki?

ErsinErce

dosya başka program tarafından mı kullanılıyor şu an?
bir de direk windows tan neden format atmıyorsunuz?

F.T

Alıntı yapılan: ErsinErce - 16 Mart 2013, 19:19:35
dosya başka program tarafından mı kullanılıyor şu an?
bir de direk windows tan neden format atmıyorsunuz?

hocam kullanan program yok.zaten windows formatlamıyor.denediğim çok format programı var onlardanda bir sonuç alamıyorum.

metaltrrocker

hocam tele yada kullandığınız cihaza takınca cihaz tanıyormu yoksa hiç tepki yokmu?

F.T

hocam windows kartı secure digital storage device olarak görüyor. ben bütün sıkıntının dosya sistemi raw olarak göründüğünden olduğunu düşünüyorum.normalde fat olması gerekmiyormu?bunu nasıl düzeltiriz?
windows formatlamaya başlıyor ama biçimlendirme sonlanırken biçimlendirmeyi bitiremedi diye mesaj veriyor.

metaltrrocker

normalde fat olması gerekir ama siz kartı ne tür bir cihazda kullanıyorsunuz normalde telefon veya kamera?

F.T

Alıntı yapılan: metaltrrocker - 16 Mart 2013, 20:34:20
normalde fat olması gerekir ama siz kartı ne tür bir cihazda kullanıyorsunuz normalde telefon veya kamera?

hocam bu kartı ben windows ta formatladım fat olarak.sonra içine wav uzantılı ses dosyası koydum.sd kart player uygulaması için.bunu kullandım.daha sonraki dosya yüklemesinde bu sorun oldu.

ErsinErce

bir de fat olarak formatlamayı dener misiniz
fat32 olarak değil yalnız

sorun çözülmezse diskmgmt.msc den partition ı silip tekrar oluşturmayı deneyin
bad sector oluştuysa bu sorunu çözecektir