Word dosyasını JPG yapmak

Başlatan z, 22 Mart 2013, 16:58:53

z

Oldukça yetenekli bir fotokopi makinemiz var. USB den dosya alıp bunları print de edebiliyoruz.
Bir kaç kuruş fazla vermediğimiz için kabul ettiği dosyalar sadece JPG ile sınırlı. Ekstra ödeme yapılırsa doc dosyası da açıyor.

Wordde kartpostal tarzı hatta standart dışı boyutlardaki kağıtlar için belge hazırlıyorum.
Eğer bu word dosyalarını JPG formatına çevirebilirsem fotokopi cihazından print edebileceğim.

Yapmak istediğim. Word dosyasını JPG yapayım.

(Ancak belgenin basılmış haldeki boyutları dönüşüm işleminden etkilenmemeli Wordden print etsem de JPG yi print etsem de boyutlarda hiç bir şey değişmesin.)

Nasıl yaparım bu işi?

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Mr.Java

Ben firmamızın katalogunu mail atarken benzer sorun ile karşılaşmıştım.Şu şekilde çözdüm.

Sanal PDF yazıcısı kurunuz.(Tavsiyem Nitro PDF)
world dosyasını pdf çeviriniz.
PDF To JPG adlı yazılım indiriniz ve resim çözünürlük v.b. ayarlarını yapıp JPG yapınız.

Kayıp asla olmaz.Hatta PDF yüksek DPI seçerseniz resimler bir o kadar kaliteli çıkar.neticede mail atmayacaksınız en yüksek DPı seçiniz.

yani kısacası 2 aşama hocam. WORD>>PDF>>JPG

ByTEK

z

Printer seçeneklerinde print image seçeneği buldum. 20 sayfalık word dokumanı 20 sayfalık tif dosyasına çevirdi.
Ama yazdırmaya kalktığımda sadece ilk sayfa basılıyor.

Neyse artık.

xoom

önce verdiğim programı denemediniz sanırım.. Bu arada daha önceden kullandıgım Bu Siteden 1-2 sayfayı jpg çevirmek için kullanmıştım..

muhittin_kaplan

Alıntı yapılan: z - 22 Mart 2013, 19:22:30
Printer seçeneklerinde print image seçeneği buldum. 20 sayfalık word dokumanı 20 sayfalık tif dosyasına çevirdi.
Ama yazdırmaya kalktığımda sadece ilk sayfa basılıyor.

Neyse artık.
TIFF ı Jpg yap

z

Mr.Java

Dediğim Yöntemi Denediniz mi ? %100 sonuç alır ve çok kısa sürede yaparsınız..

İyi forumlar.

mehmet

20 adet ayrı resim olursa basabilir,
aynı dosya içinde olursa baskı
alınamayabilir...
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr

muhittin_kaplan

Alıntı yapılan: z - 22 Mart 2013, 19:31:01
JPEG de de olmadı.
Bu Kopyalama Makinesi ne istiyor tam eminmiyiz ?