1 Kalıp macerası

Başlatan t2, 04 Nisan 2013, 23:47:48

picusta

3 boyutlu yazdirma prototipleme asamasinda kullanilamaz mi ?
ufak seriler için alternatif  ?
Biz de saça lazer kesim + katlama yöntemini yeni yeni kullaniyoruz, elektronik kutu için degil.

AsHeS

Alıntı yapılan: picusta - 29 Mayıs 2014, 01:20:24
3 boyutlu yazdirma prototipleme asamasinda kullanilamaz mi ?
ufak seriler için alternatif  ?
Biz de saça lazer kesim + katlama yöntemini yeni yeni kullaniyoruz, elektronik kutu için değil.
Biz bir tasarım(12x8x5 cm) için kullandık prototipe 180 lira gibi bir fiyat ödedik fakat 3 boyutlu yazıcıdan çok yakışıklı bir çıktı olmuyor çapak oluyor etrafında köşelerde genelde.

Erol YILMAZ

nazmi18

Merhaba arkadaşlar,

Rastgele karşılaştığım bu konuya yapılan yorumları görünce siteye üye olma zorunluluğu hissettim kendimde.

Öncelikle ben 10 yıldır CAD/CAM'ci olarak plastik, metal, bakalit enjeksiyon, ayakkabı taban ve ökçe kalıpları üzerinde, hatta makine ve yedek parça imalatında Tasarım ve İmalat görevlerinde görev alıp, işimde uzmanlaşmış birisi olarak sektörümüzde yaşanan bu 2.el, iş bilmez yada merdivenaltı diye tabir ettiğiniz firmaların veya kişilerin sektörümüze itibar kaybettirdiğinin yıllardır farkındayım.

İşlerinizde yaşadığınız bu sıkıntıların başlıca sorumlusu, gerekli etüt araştırmasını yapmayan sizler olduğunuzu belirtmek isterim. Türkiye'mizin kalıpçılık sanayindeki seviyesi bahsettiğiniz bu aciz firmaların çok çok üzerinde olduğunu da ayrıca bilmenizi ister, yardıma ihtiyacı olan arkadaşlara da seve seve yardımcı olabilirim.

Sonuçta herşey parayla değil mi? :)

Kalın sağlıcakla...

ahmet_zxc

Alıntı yapılan: nazmi18 - 05 Ekim 2015, 14:54:33
Merhaba arkadaşlar,

Rastgele karşılaştığım bu konuya yapılan yorumları görünce siteye üye olma zorunluluğu hissettim kendimde.

Öncelikle ben 10 yıldır CAD/CAM'ci olarak plastik, metal, bakalit enjeksiyon, ayakkabı taban ve ökçe kalıpları üzerinde, hatta makine ve yedek parça imalatında Tasarım ve İmalat görevlerinde görev alıp, işimde uzmanlaşmış birisi olarak sektörümüzde yaşanan bu 2.el, iş bilmez yada merdivenaltı diye tabir ettiğiniz firmaların veya kişilerin sektörümüze itibar kaybettirdiğinin yıllardır farkındayım.

İşlerinizde yaşadığınız bu sıkıntıların başlıca sorumlusu, gerekli etüt araştırmasını yapmayan sizler olduğunuzu belirtmek isterim. Türkiye'mizin kalıpçılık sanayindeki seviyesi bahsettiğiniz bu aciz firmaların çok çok üzerinde olduğunu da ayrıca bilmenizi ister, yardıma ihtiyacı olan arkadaşlara da seve seve yardımcı olabilirim.

Sonuçta herşey parayla değil mi? :)

Kalın sağlıcakla...
forumumuza hoşgeldiniz.

zaten paranın bir önemi olmadığının forumdaki herkes farkında, önemli olan miktarı.

miktar konusunda anlaşırsak sorun yok.

firmanız hakkında bilgi verebilirmisiniz. ve firmanızdaki konumunuz.

bu sorulardaki amaç şu;

kalıp ihtiyacı herkesin var, ama fahiş fiyatlar sebebiyle kimse bu işe bulaşmak istemiyor. (şahsen ben çin den kutu almayı tercih ediyorum)

biraz uygun bir fiyata bulaşanlarda bin pişman.

sizin 30 günde 5000 tl maaşla çalışıp, 3 günde yaptığınız işe patronunuz 15 000 tl fiyat verirmi? yukarıdaki sorularımın sebebi bu.