Stm32f4 Discovery DSP LİB kullanımı

Başlatan Kaanx, 03 Haziran 2013, 23:23:42

Kaanx

Merhaba arkadaşlar son 2 3 gundur usb host ile msp3 çalma üzerine ve vcp olusturma üzerine arastırma yapıyorum. ST nin DSP kutuphanesini inceledim ve örnek çalısmları inceledım. FFT ile ilgili bir örnege rastgeldim bende spectrum analyzer yapmayı hedefliyorum. Fakat Keile dsp lib dosyalarını ekleyemedım nedense ARMCM4.h hatası alıyorum sürekli tüm dosyaları taradım fakat böyle bir header bulamadım. DSP kutuphane ve uygulamalar hakkında aynı zamanda USB HOST hakkında bilgili arkadaşlar yardımcı olurlarsa cok sevinirim.

Kaanx

Hocam cevabınız için teskkur ederim cokyararlı lınkler bunlar gercekten bence. Siz DSP lib kullanarak örnek yaptınız mı dahili mic kullandınız mı acaba ?

Kaanx

Bülent hocam cok sagolun gercekten cıldırmak üzereydim hazır armcm4.h buldum yeni bir lib koydum bu sefer herbişi birbirine girdi düzeltmeye çalısıyorum :) Hocam Mikrofon kullandınız mı siz hiç STm32f4 de ??

diot

discovery kit in mikrofonu ile hiç uğraşmadım ne yazıkki . :(

Kaanx

Bülent hocam ADC - DAC örneklerini inceleyelim o zaman FFT uygulaması yapmaya calısıcam. Sorunun su gelen degere göre çizgilr oluşucak ve bunları bufferlarını nasıl o çizgilere yuklıcem ?

mesaj birleştirme:: 04 Haziran 2013, 22:30:04

Alıntı yapılan: EMP_Otto - 04 Haziran 2013, 17:49:22
http://forum.chibios.org/phpbb/viewtopic.php?f=4&t=351&sid=4bcc425e5507f3d5c4ee615b8259dcdd

Hocam Chibi OS dosyalarını indirdim fakat nasıl kullanacagım hakkında en ufak bir bilgim yok FreeRTOS ve Chibis OS örneklerini çalıstıramıyorum sizn bilginiz var mı bu konuyla ilgili ?

EMP_Otto

Hocam şuanda kart yanımda değil o yzden yardımcı olamıyorum.Kusura bakmayın ....
ChibiOS ile calısmadım ama ilk olarak RTOS işiyle uğraşacam
Bu işler zordur,özveri ister...

Kaanx

Hocam FreeRTOS stm32f4 discovery for KEİL var mı bilginiz varmı ben bulamadım FreeRTOS uygulamalarıda yapabiliriz eger müsait olrsanz paylasırmısnız yaptıgınızda bizlerle ?

superconductor

Hocam bu arkadaş pic18 ile spectrum analyser yapmış. Kodları stm için uyarlamak çok basit incelemende fayda var.

http://www.waitingforfriday.com/index.php/Real-Time_Audio_Spectrum_Analyser

Fft fonksiyonu hazır olduğundan pek bir anlamı olmasada buda benim denemem: stm32 real-time audio analyzer with fast fourier transform (fft)

Kaanx

Hocam teşekkürler. PIC serisini ARM a başladıktan sonra unuttum gibi bişi oldu umarım başarabilirim :)

superconductor

Bu arada, DSP fonksiyonlarını kullanma konusunda ilerleme kaydedebildiyseniz öğrenmek isterim. Bende aynı problem ile karşılaştım ve durumu çözemedim.

Mucit23

@Kaanx,
Bende bu aralar spectrum analyser yapmak için uğraşıyorum. ST'nin Kendi DSP library'si üzerinde çalışıyorum.

@superconductor, Aynı uygulamayı bende denemek istiyorum. Kullandığınız FFT kütüphanesini paylaşabilirmisiniz?

Kaanx

Alıntı yapılan: superconductor - 29 Eylül 2013, 20:40:00
Bu arada, DSP fonksiyonlarını kullanma konusunda ilerleme kaydedebildiyseniz öğrenmek isterim. Bende aynı problem ile karşılaştım ve durumu çözemedim.

Hocam ben hala durumu çözmeye calısıyorum TFT ekrana yabancı bir arkadasla birlikte spektrum bastırmayı basardık gibi bişi 0-10 khz ama hala mic kullanamıyoruz adc ile ve FFT ile ilgilenmeye devam ediyorum DSP lib kurcalamanızda fayda var suan bendede muallak

mesaj birleştirme:: 30 Eylül 2013, 00:20:36

Alıntı yapılan: Mucit23 - 29 Eylül 2013, 23:18:08
@Kaanx,
Bende bu aralar spectrum analyser yapmak için uğraşıyorum. ST'nin Kendi DSP library'si üzerinde çalışıyorum.

@superconductor, Aynı uygulamayı bende denemek istiyorum. Kullandığınız FFT kütüphanesini paylaşabilirmisiniz?

Hocam bende realtime spectrum analyzer ile ugrasıyorum hala fakat ilerleme katetmiş sayılamam ve FFT mantıgını sıfırdan kendim anlamaya calısıyorum biraz mantıgı kavramak için sagolsun burada bilgili arkadaslar yardımcı oluyorlar https://www.picproje.org/index.php/topic,48884.0.html linkten sizde takıp edebilirisniz. Kodu kendimiz yazalım diye soyunduk biz o yuzden biraz detaylı gidicek sanırm :) ama uyarlama işi artık banada çekici gelmeye başladı cunku sabırsızlanıyorum bi an önce görmek istiyorum. eger sizin elinizde varsa kaynaklar paylasırsanız sevinirim hocam