Dizgi firması ( Düşük adetler için)

Başlatan t2, 26 Haziran 2013, 17:07:14

t2

Düşük adetler için,  işi yokuşa sürmeyecek smd duzgi  firması gerekli.
bir de fiyat ne olur ? diyelim en küçük malzeme 1206 . en kolayından bir dizgi yapılacak. Arkadaşın biri parça başı 1 cent olur demiş. bu fiyat normal midir? aynı arkadaş 5 sene kadar önce de 1 cent diyordu. Rekabet artmış şimdilerde fiyat düşmüş olması gerekmez mi?

Okan AKÇA

dizgici degilim ama güldürdünüz hocam rekabet hat safada olsada ürünlerimizi  beleşe vermeyiz..

erkan614

fiyatlar arttı
çünkü 5 sene önce ciddi bir kriz vardı bütün firmalar iş diye ağlıyodu şimdi iş var hatta fazla olduğundan burun kıvırır iş beğenmez oldular fiyat arttırımı gibi şeyler
neyse
eğer hadım köy uygunsa renk elektronik var işçilikleri iyi ben hiç üretimi bölmemek adına iş yaptırmadım ama gittim gördüm tatmin edici fiyatıda iyi bi müşterim üretim de yaptırıyor ve memnun
ayrıca adedin az ise öyle ucuz fiyatlar bekleme hatta işi yapmamak için yüksek fiyat bile verirler nedeni ise
ciddi bir dizgi üretim merkezinin bizim kartları dizmesini sıfırdan izledim 2 saatte adam makina ayarını yapana kadar 1 saat geçti kalan 1 saatte 20 bin kart dizdi 35 komponent çoğu 805

t2

adet 1000 civarı. Dizgici arkadaş acelen yoksa geniş vakitte yaparız demişti. ben de süre 6 ay dedim. fakat maile cevap yazarken ağırdan alıyor . daha iyisi çıkar mı diye araştırıyorum. sinek avlayan hemen yaparız diyen olur mu?

Alıntı yapılan: cyclone - 26 Haziran 2013, 17:26:25
dizgici değilim ama güldürdünüz hocam rekabet hat safada olsada ürünlerimizi  beleşe vermeyiz..

Gülecek bir şey yok, galiba yanlış anladınız. kart değil, parça başı dizgi maliyeti. 1 adet direnç. 1 cent  . kartta  100 direnç varsa 100 cent yani 1 usd diyor. fakat bu fiyat bana yüksek geldi.

skara1214

Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz

sadogan

1 sent normal fiyat malzemelerinizin hepsi 1206 dirençlerden oluşmuyordur.
Ayriyeten  setup ücreti de alıyorlar.

t2

lker bey 3 sene once size mail yazdim telefon ettim sekreter not aldi , geri arayacaktiniz.

Belli ki daha onemli isleriniz var. işiniz rast gelsin.

atioky_216

@t2
Düşük miktarlarda demişsiniz (1000 adet). Miktar olarak düşük seviyesi nerelerden başlamakta? Mesela 10-50 adet arası işlerde (0402,xQFN  de kullanıyoruz malum) nasıl yol izlemek lazım? Boyutlarda max. 10x10 cm olsa mesela?

Siz nasıl yapıyorsunuz?

JKramer

Bence parça başına şu kadar ücret olurla hesap yapmak yerine doğrudan gerber, bom, adet, stencil ve malzemeleri kimin temin edeceği bilgisini gönderip fiyat isteyin. Bir de dizgi firması fason mu çalışıyor yoksa kendi üretimi var, boşta kaldığında piyasaya iş mi yapıyor önemli. Bazı firmaların sitelerinde görmüşsünüzdür; dizginin dışında kart tasarımı yapılır, numune karta göre yeniden yapılır, çözüm üretilir :) vs. laflar pek hoşuma gitmiyor açıkçası. Bildiğim kadarıyla OME fason çalışıyor. Dediğim gibi boşuna vakit kaybetmeyin, doğrudan fiyat teklifi isteyin.

erkan614

Alıntı yapılan: t2 - 26 Haziran 2013, 17:38:22
adet 1000 civarı. Dizgici arkadaş acelen yoksa geniş vakitte yaparız demişti. ben de süre 6 ay dedim. fakat maile cevap yazarken ağırdan alıyor . daha iyisi çıkar mı diye araştırıyorum. sinek avlayan hemen yaparız diyen olur mu?

Gülecek bir şey yok, galiba yanlış anladınız. kart değil, parça başı dizgi maliyeti. 1 adet direnç. 1 cent  . kartta  100 direnç varsa 100 cent yani 1 usd diyor. fakat bu fiyat bana yüksek geldi.

sinek avlama olmaz hiç bir yerde 1-2 ay sonra olur işlerde yavaşlamalar sadece ama şuan herkes full çakılı
50K ve üstü için karizma vuruş başına 0,004 alıyor yani sizin adede göre fiyatınız iyi