24C1024 yazma ve okuma

Başlatan KABO, 29 Haziran 2013, 19:20:58

KABO

Arkadaslar LPC1769 kuullanıyorum. 24LC02/04 EEPROM una yazma ve okuma yapabiliyorum. Datasheet ini inceledim 24C1024 ile 24LC02 arasındaki fark adres baytı 1 adet değilde 2 adet, baska bir fark yok. ama bir turlu 24C1024 'e yazma ve okuma yapamıyorum. daha once 24C1024 kullanan var mı?
BILGI PAYLASTIKCA COGALIR...

FEHMİ_ASM

Eğer rastgele erişim yapmaya çalışıyorsan, her defasında adres bilgilerini güncellemesin. Ve her yazma arasına bir süre (5mS) koymalısın. Bu gecikmeyi, AdresH ve AdresL verileri arasına da koymalısın. Okuma için bir süre yok diye biliyorum.

Sıralı erişim yapıyorsan adres bilgilerini her sayfa için bir kez gönderirsin.  Yazma için yine 5ms süre gerekli. Bu süreyi, sayfa yazma bittikten sonra yapmalısın. 
Hz.Hamza'nın Belinde İki Kılıç Duruyor ! Attığı Her Adım Bir Kalbi Durduruyor ! Ey Hamza ! Gördüğün Hiçbir Şeyden Korkmazsın , Bu Doğru Ama Heybetini Gizli Tut , Yürüyüşün Ölümü Korkutuyor !  İşte Hz.Ömer ve Hz.Ali , Biri Hattaboğlu , Biri Haydâr-ı Kerrar ! Ve Kolkola Ölümün Ağzına Giriyorlar !  Azrai

KABO

24lc02 de herhangi bir yazma ve okuma sıkıntım yok. 5ms zaman gecikmesini ARM işlemcisi kendisi ayarlıyor.ARM işlemcisinin i2C haberlesme protokolunu kullanarak işlemi yapmaya çalışıyorum. ama 24LC02 de bir problemim yok fakat 24C1024 te başarıya ulaşamadım.

KABO

Arkadaslar bu konu hakkında bilgisi olan yok mu?