Hawkboard AM1808 based

Başlatan Kaanx, 14 Temmuz 2013, 00:18:47

Kaanx

Merhabalar aramızda Hawk boardla çalışmış arkadaşlar var mı acaba ? Elimde Tİ am1808 işlemcili hawkboard var sıfırdan işlemciyi ayaga kaldırmam gerekiyor. XDS560 JTAG PCI emulatör var. Suan Emulatörle baglantı sagladım fakat örnek olarak bir kod kosturdugumda işlemcinin adreslerine ulaşamadıgımı farkettim. Kendim kod yazmaya calıstıgımda ise birşeylerin eksik oldugunu farkettim Libraryler yoktu include olarak gelen kısımda sadece boot için tanımlamalar vardı sanırım CCS v5 de örnek bir proje olusturup görebilirsiniz. Böylelikle iki sorum olucak

Bu zaman kadar Mikrodenetleyici olarak yaptıgım calısmalar gibi basit birşeyle karşılasmadım zor geldi bana sıfırdan bir Mikroİşlemciyi ayaga kaldırmak için neler gereklidir ? Gereken sistem dosyları nelerdir ?

Hawkboard ve ya omap l1xx serisiyle yapms oldugunuz calısmalarda flash bellek programlamada CCS ve ya baska bir compiler da librarylerı nereden buldunuz ve nasıl bir import ettiniz. Sımdilik amacım sadece uzerinde ki 2 ledi sürmek sadece yardımcı olursanız cok memnun olurum .

http://elinux.org/Hawkboard gözümden kacan kısımlar olmus olabilir sizlerde incelerseniz daha hızlı bir çözum bulabiliriz. Başka sitelerden bişi bulamadım ben belki araştırmıslar vardır aramızda yardımcı olurlar umarım.

Kaanx

Konuyla ilgili bilgisi olan yok mu yada yorum yapabilecek. Beaglebone veya omap serilerinden sıfırdan ayaga kaldırdıgınız microproccesrs olmadı mı hiç ??