Proteus Virtual USB drivers hatası

Başlatan mobland, 18 Eylül 2013, 19:00:33

mobland

merhaba arkadaşlar 
proteus da usb içeren simülasyonu yapmak için "Proteus Virtual USB Drivers" ekini kurdum fakat kullandığım işletim sitemi win7 x64 olduğu için 32lik olan virtual usb driveri hata verdi neyse 64 bitlik olanını zor uğraşlar sonucu buldum yükledim. aynı hata devam etti ve bilgisayar açılışında da bu mesaj belirmeye başladı. ayriyetten similasyonu başlattıktan sonra usb virtual server'ın başlatılması gerektiğini ve başlat/programlar/proteus uzantısında olduğunu belirten hata raporu çıkıyor. ne yaptıysam verdiği uzantıda öyle birşey bulamadım. program files (x86) ve program files /Labcenter Electronics klasörlerin içerisine baktığımda  setup_server.exe bulup başlatmaya çalıştıysamda yine olmadı. en son olarak sürümden kaynaklanıyordur belki diye proteus 8.0 indirip kurduğumda aynı hatalar tekrarlandı özet olarak 64bitlik bir makinada virtual usb sorunsuzca nasıl çalıştırabilir bu hataların üstesinden gelebilirim. yardımcı olursanız çok sevinirim  :)

erkinkent

windows 7 sanal xp kurman gerekiyor bunun için sonra sanal xp nın ıcınden usb tanıtılması gerekıyor