%100 ingilizce eğitimi hakkında tavsiyeler

Başlatan unknownperson, 02 Ekim 2013, 18:00:41

Analyzer

Selam,

Lisans öncesinde ben de bir çok dersi ben de ingilizce olarak almıştım. Teknik dersleri ingilizce almak
aslında büyük avantaj. Ancak hayata bakışınıza göre dezavantaja da dönüşebilir. Eğer yabancı kaynaklara
ve teknolojiye uzak bir konumda çalışmayı düşünüyorsanız, ingilizce okumanın bir anlamı olmaz. Faydasını
göremedikten sonra nispeten zorlanmanın anlamı yok. Ancak yabancılarla ve güncel teknolojiyle aktif
olarak çalışacaksanız, ingilizce okumanın nimetlerinden faydalanırsınız.
İngilizce okuyor olsaydım, okul bittikten sonra iş hayatımı y.içi veya y.dışı akademisyenlik, y.dışı projelerde
görev alma veya yurt içinde yurt dışı bağlantılı firmalarda görev alma şeklinde programlardım. Yurtdışı çalışmayı
planlayın veya planlamayın, öğrencilik zamanınızda muhakkak yurt dışında yaşama imkanı veren öğrenci
programlarına başvurun.
Not ortalamanız elbette çok önemli ancak hayata bakış açınız, yetenekleriniz, iş pozisyonunuza göre idareci
kişiliğiniz, takım olarak çalışma beceriniz ve bunların toplamı, rakamlardan her zaman daha öndedir. Staj zamanı
diğer üniversiteden insanlarla bir araya geleceksiniz; göreceksiniz ki not ortalaması 3.80 üzerinde olup, hayatında
diyot görmemiş öğrenciler mevcut.

Analyzer
Üşeniyorum, öyleyse yarın!

mistek

Çiçeği burnunda bir mezun olarak tavsiyem; Yabancı dilden ne olursa olsun kaçma. Gerekirse okulda derece yapmaktan vazgeçin ama yabancı dil öğrenin. İş aramaya çıktığınızda 100 firmadan 1 veya 2 tanesi size diploma notunuzu sorar geri kalan hepsi "ingilizce biliyor musun ? cevap evetse, hangi düzeyde?". İngilizce bilmeyişimin cefasını çekiyorum ve birçok fırsatı kaçırdım.
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

fractal

örneğin elektronik dersi türkçe anlaşılmıyor ingilizce anlatılınca bunun neye faydası olucak.%100 ingilizce yerine %100 dersi yutmuş hocalar ve anlatımları önemli.ingilizce eğitimi bence dersle beraber olmamalı..
Restantum cogniscutur Quantum deligutur

muhendisbey

Alıntı yapılan: mistek - 03 Ekim 2013, 07:30:56
Çiçeği burnunda bir mezun olarak tavsiyem; Yabancı dilden ne olursa olsun kaçma. Gerekirse okulda derece yapmaktan vazgeçin ama yabancı dil öğrenin. İş aramaya çıktığınızda 100 firmadan 1 veya 2 tanesi size diploma notunuzu sorar geri kalan hepsi "ingilizce biliyor musun ? cevap evetse, hangi düzeyde?". İngilizce bilmeyişimin cefasını çekiyorum ve birçok fırsatı kaçırdım.

Akademik düşünmüyorsanız kimse size genel ortalamanızı sormaz, sorsa da sadece muhabbet olsun diye sorar.
Sorulan, kaç dil bildiğin ve ne düzeyde olduğu, kabiliyetin, daha önce çalıştığın yer, ne üzerine bilgin olduğu, bildiğin paket programlar, referanslar...
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.