MikroC Usb Kontrol 64 Bit Sorunu

Başlatan huba84, 06 Ekim 2013, 00:45:55

huba84

Merhabalar.

Ben hala 64 bit işletim sisteminde USB kontrolü yapamadım. Acaba ben mi bir yerde yanlış yapıyorum.

32 bit işletim sistemi için verilen dll çok güzel çalışıyor fakat 64 bit için verilen bir türlü çalışmadı.

64 bit de usb kontrolü yapabilen oldu mu acaba ? Şimdiden teşekkürler

isorman

ekocakaya

Dosyalar silinmiş gözüküyor, elinde olan arkadaş paylaşabilirmi?

64bit olayını

Firzen

Bende bulamadım konu eski olduğu için silinmiş olabilir.
University of Idaho                                  Postdoctoral Fellow

LukeSkywalker

Umng.dll kullanin keyfinize bakin. Onda da gerci received olayi yok ama basit bir şekilde haledilebiliyor.

Firzen

Alıntı yapılan: LukeSkywalker - 05 Ocak 2014, 13:53:19
Umng.dll kullanin keyfinize bakin. Onda da gerci received olayi yok ama basit bir şekilde haledilebiliyor.

Hocam tam olarak bu DLL dosyası nasıl kullanıyor Receive işi nasıl hallediliyor biraz daha açıklayıcı söyler misiniz ben anlamadım da.

LukeSkywalker

PC tarafına veri alabilmek için ilk olarak kullandığım mikroişlemciye bir "veri gönder" komutu gönderip hemen ardından PC tarafından okuma yapıyorum. umng.dll ile 64 bit sistemlerde hiç sorun yaşamadım.

Firzen

Alıntı yapılan: LukeSkywalker - 05 Ocak 2014, 16:51:44
PC tarafına veri alabilmek için ilk olarak kullandığım mikroişlemciye bir "veri gönder" komutu gönderip hemen ardından PC tarafından okuma yapıyorum. umng.dll ile 64 bit sistemlerde hiç sorun yaşamadım.
Teşekkürler Hocam denemesi yapacağım mutlaka.

ekocakaya

Kimse kullanmıyormu acaba bu 64 bitlik versiyonu elinde olan arkadaşlar paylaşabilirse güzel olur,

paylaşan arkadaşında linki silinmiş forumdada kimse bilmiyor sanırsam

M_B

Alıntı yapılan: ekocakaya - 18 Ocak 2014, 22:10:59Kimse kullanmıyormu acaba bu 64 bitlik versiyonu elinde olan arkadaşlar paylaşabilirse güzel olur,

paylaşan arkadaşında linki silinmiş forumdada kimse bilmiyor sanırsam

Merhabalar,
64 Bitlik versiyonu bulabildiniz mi ?
Şu an banada lazım oldu. Elinde olan varsa paylaşabilir mi ?
İmkanın sınırlarını görmek için imkansızı denemek lazım.                                                             Fatih Sultan Mehmet

ziyaretci

M_B

Alıntı yapılan: erkantr67 - 23 Temmuz 2019, 12:02:36https://www.picproje.org/index.php?topic=56171.0

Burada var galiba.

Teşekkürler. Oraya da baktım dosyaları da indirdim ama olmaadı. :(
Not: 32bit win7 de programım ve mcu çalışıyor.
İmkanın sınırlarını görmek için imkansızı denemek lazım.                                                             Fatih Sultan Mehmet

LukeSkywalker