Butona bastıktan sonra başka görev nasıl yaptırabilirim?

Başlatan protezdiyot, 28 Ekim 2013, 22:45:53

sifirzero

sifirzero.blogspot.com [email]sifirrzero@gmail.com[/email] iman hem nurdur hem kuvvettir

Teğmen

@serkancetin
Hepsi char derken ?
sadece burda basılı tutacağın butonun zamanı ayarlanmakta koduna direk ekleyip kullanabilirsin MikroC de çalışıyor.CCS de de çalışır diye düşünüyorum
Belki birkaç spelling rule(yazım kuralı) değişir. Burada süre 10 saniyeye set edilmiştir.İf içerisindeki sayıyı 50 yaparsan 5 sn olur.
delay_ms(100); ///100 ms bekle
if içerisinde de bu döngüye gönderilmektedir. 100*100=10000ms=10 sn.

Kolay Gelsin
"Girdim ilim meclisine kıldım eyledim talep,   Dediler ilim geride kaldı illa Edep illa Edep" Hz.Yunus Emre K.S.

sifirzero

Hocam  ccs c de çalişmaz bu ama saolasin mantigini fikir yureteyim
sifirzero.blogspot.com [email]sifirrzero@gmail.com[/email] iman hem nurdur hem kuvvettir

vitruvius

Çalışır neden çalışmasın?

@Teğmen Kodun hepsi var mı diye sormuş arkadaş. Char değil :)

sifirzero

Teğmen

@vitruvius 
@serkancetin

Kusura bakma ya ben char anladım :)
Kodlar var epey ama karışık programların içinde yarın sabah sade bir kod atarım.

Kolay Gelsin
"Girdim ilim meclisine kıldım eyledim talep,   Dediler ilim geride kaldı illa Edep illa Edep" Hz.Yunus Emre K.S.

xoom

Bu kod ccs c de çalışır zaten. olay kodun mantığını kavramakta..
Butona basılı tuttuğunuz sürece btnCounter değişkeni 100ms'de 1 artacaktır. Butondan elinizi çektiğinizde ise size 1 ile 100 arasında bir sayı gönderecek (return)
Bu gelen sayıya göre butona ne kadar süre basmış olduğunuzu tayin etmiş olucaksınız.
Gelen sayı : 10 ise 10x100ms=1000ms  yani 1 sn basmışsınız anlamı taşır.
Gelen sayı : 25 ise 25x100ms=2500ms yani 2.5 sn basmışsınız..

if(btnCounter>10)// Butona 1sn'den fazla basılmış şeklinde kullanabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

Teğmen

Aynen kodun mantığı anlaşıldıktan sonra her derleyicide çalışır