Plastik enjeksiyon makinasi

Başlatan agora_meyhanesi42, 14 Kasım 2013, 09:24:09

agora_meyhanesi42

http://m.youtube.com/watch?v=uD-kCf8amHk linkteki urun veya benzerlerinin satildigi turk sitelerinin ismini bilen arkadaslardan bilgilerini rica ederim
Yüksel Türk ! Senin için yükselmenin hududu yoktur...

erkan614

çok zor bişey değil bi boru etafına rezinsrans sardır dışını elyaf ie izole et (etmesend olur)
boru içine sıfır bir parca yapıp  matkaba bağla bitti gitti
zaten o minik kalıbı yapa bilirsen  diğer letide rahatça yapailirsin

agora_meyhanesi42

Zor bir sey demedim ki zaten ben hazir almak istiyorum

emekli

agora_meyhanesi42 izmirde bu tip makinaları genelde plastik işi ile uğraşanların civarındaki tornacılar haznesini yapıyor videodaki matkap
yerinede borulardan bir çark ve kramayer dişliden kendileri yapıyor

z

Matkap koluyla itmek yerine minik bir araba krikosu sanki daha iyi sonuç verir gibi.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

kriptolojix

üstten plastiği doldurup bastıktan sonra ; plastiğin 5 de 1 ini dışarı attı sanki   :o

Andromeda

Videoda kendi parçalarınızı yapın diyor,iyi güzelde kalıbı kim yapacak.Önermli olan kalıp yapmak.Küçük kalıbı olanlar için kullanışlı olabilir.
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

Erol YILMAZ

Alıntı yapılan: elek - 14 Kasım 2013, 17:39:09
Videoda kendi parçalarınızı yapın diyor,iyi güzelde kalıbı kim yapacak.Önermli olan kalıp yapmak.Küçük kalıbı olanlar için kullanışlı olabilir.

Küçük kalıbı masaüstü cnc si olanlar, belki Kalıplık Alüminyum dan yapabilirler...

Solidwörks ve CAM yardımcıları (PowerMill, SolidCam vs ) için birçok kaynak döküman ve video var.

Bu zamanda, bunlar, artık ciddi problem değil.

drozk

agora_meyhanesi42

Bu kucuk kaliplari kalipcilar yapamiyormu yapamiyiorsa neden. Mesela uzunlugu 15cm genisligi 4cm  olan bir kalibi yapamazlarmi yaparlsa bu makina kaliba enjeksiyon yapabilirmi

z

15 cm cok uzun. Bu tup minik el makineleri ile minik parcalar basabilirsin.

Erimis plastigi kalip icinde yurutmek cok zor. Ustelik buradaki kalip isitilmiyor. Plastik kalip bosluguna girer girmez katilasmaya baslayacak. Bu nedenle tavla pulu vs den buyuk parca basmayi unut bence.

serdararikan

Alıntı yapılan: z - 14 Kasım 2013, 21:43:40
15 cm cok uzun. Bu tup minik el makineleri ile minik parcalar basabilirsin.

Erimis plastigi kalip icinde yurutmek cok zor. Ustelik buradaki kalip isitilmiyor. Plastik kalip bosluguna girer girmez katilasmaya baslayacak. Bu nedenle tavla pulu vs den buyuk parca basmayi unut bence.

peki kalıp ısıtılırsa basılabilirmi?

ibo1973

Alıntı yapılan: serdararikan - 15 Kasım 2013, 11:24:48
peki kalıp ısıtılırsa basılabilirmi?

mantiken kalıbı plastiği eriticek kadar ısıtabilirseniz bence büyük  şeylerde basılabilir soğuması içinde su soğutmalı bir düzenek olabilir ancak bu durumda kalıbın sıcaklığa dayanıklı özel bir malzeme olması gerekir buda kalıp maliyetini artırır diye düşünüyorum.

z

Konu hakkında ansiklopedik bilgim var.

Mantıken kalıbın sıcak olması basınç altında itelenen sıcak plastiğin kalıbın dip noktalarına kadar katılaşmadan ilerlemesi için şart.

Basınç yeterli ise ve içerideki havanın kaçacağı bölgeler oluşturulursa evet basılabilir.