İnternetsiz Web sitesinde gezinebilmek mümkün mü?

Başlatan yldzelektronik, 18 Kasım 2013, 11:12:26

yldzelektronik

Selamlar.

Bir web sitesini her şeyiyle bilgisayarıma indirip, site içerisinde internet varken dolaştığım gibi dolaşabilir miyim?
Kişinin başına gelen hayır Allah'tandır. Kişinin başına gelen şer nefsindendir. Nefislerimizle kendimize zulüm ediyoruz.

t2

Bu durum sitesine göre değişmektedir.

Örnek sitedeki sayfada 1 paragraflık yazı ve 3-5 resim varsa, bilgisayarınıza kaydedip sonra inceleyebilirsiniz.

Sayfada her ziyarette veya 3-5 saniyede tazelenmesi gereken içerik varsa, php, asp sunucu ile bağlantı gerekiyorsa, istediğiniz olmaz.

polleme

Teleport Pro yazılımı ile siteyi indirip lokalde içinde gezünmek mümkün. Her sitede aynı iyi sonucu vermiyor ama ben beğendiğim sitelerin neredeyse %70-80'ini olduğu gibi indirip arşivliyorum, istediğim zaman içeriğe erişiyorum. Siteler kapanabiliyor, değerli bilgileri saklama adına çok işime yarıyor. Tek seçenek o değil, aynı işi yapan çok yazılım var.

gumush

linux altinda console'dan
wget -b -m --no-parent http://www.siteismi.com
seklinde yine tum siteyi indirebilirsiniz. Ancak dinamik bir icerik var ise o zaman basarili olamiyor ( ornegin  jquery ile bir cagri var ise onlari cekemeyebiliyor. )

Hikmet Gumus  izmir

ercan_t

merhaba,

bence download yapacağın internet sitesini her sayfasını gez, internet yokkende offline(çevrim dışına) al gezersin.

ben 6-7 sene önce google earth öyle kullanmıştım daha önceden leptapım da gidiceğim yerleri nette gezdim sonra arabada leptapa GPS taktıp yolda giderken internetsiz haritada gösterdim.

:)

yldzelektronik

Tavsiyeler güzel ancak farklı bilgisayarlarda bakacağım.Birinden indireceğim, diğerinden takip edeceğim.Tele port iş yapmadı.İki site denedim.İkisi de olmuyor.
Kişinin başına gelen hayır Allah'tandır. Kişinin başına gelen şer nefsindendir. Nefislerimizle kendimize zulüm ediyoruz.

polleme

Alıntı yapılan: yldzelektronik - 18 Kasım 2013, 16:51:58
Tavsiyeler güzel ancak farklı bilgisayarlarda bakacağım.Birinden indireceğim, diğerinden takip edeceğim.Tele port iş yapmadı.İki site denedim.İkisi de olmuyor.

Teleport'ta File-> New Project Wizard -> Duplicate a web site seçeneğinden yapabiliyor olmanız lazım. Bir örnek link verir misiniz? Gerçekten olmuyor mu yoksa site mi uygun değil, ben de görmek isterim.

yldzelektronik

Alıntı yapılan: polleme - 18 Kasım 2013, 17:23:28
Teleport'ta File-> New Project Wizard -> Duplicate a web site seçeneğinden yapabiliyor olmanız lazım. Bir örnek link verir misiniz? Gerçekten olmuyor mu yoksa site mi uygun değil, ben de görmek isterim.

http://www.htmldersleri.org/index.php?getir=html_intro&ID=1

polleme

Alıntı yapılan: yldzelektronik - 18 Kasım 2013, 18:21:02
http://www.htmldersleri.org/index.php?getir=html_intro&ID=1

Biraz önce Teleport ile siteyi olduğu gibi indirdim ve offline olarak içinde geziyorum şu anda. Neyi yapamadıysanız bildirirseniz yardımcı olurum.

CLR

"MetaProducts Offline Explorer Enterprise" bence en iyisi,
Knowledge and Experience are Power

polleme

Alıntı yapılan: CLR - 19 Kasım 2013, 00:48:21
"MetaProducts Offline Explorer Enterprise" bence en iyisi,

Onu da uzun zaman kullandım, memnundum, bir ara lisans vs'den dolayı kapandı ve kullanabileceğim bir versiyon bulamayınca arayışa girip Teleport Pro kullanmaya başladım ve alışınca bir daha da bırakamadım. Dedğiniz yazılım da iyidir.

CLR

Bende teleport çok uzun süre kullandım, baktım bazı siteleri indiremiyor sonra  "MetaProducts Offline Explorer Enterprise" u buldum, çok kaliteli bir program,
Knowledge and Experience are Power

yldzelektronik

Alıntı yapılan: polleme - 18 Kasım 2013, 20:59:20
Biraz önce Teleport ile siteyi olduğu gibi indirdim ve offline olarak içinde geziyorum şu anda. Neyi yapamadıysanız bildirirseniz yardımcı olurum.

Hocam neyi farklı yapıyoruz?Ben de neden indirilemedi hatası veriyor?Win 7 32 bit kullanıyorum.

polleme

Alıntı yapılan: yldzelektronik - 19 Kasım 2013, 12:54:47
Hocam neyi farklı yapıyoruz?Ben de neden indirilemedi hatası veriyor?Win 7 32 bit kullanıyorum.

Teleport'ta File-> New Project Wizard -> Duplicate a web site seçeneğine gideceksiniz, oradaki link boşluğuna bana gönderdiğiniz linki değil, aşağıya kopyaladığım linki yapıştırın. Yani bir sayfa linki değil, web sitesinin ana linki kopyalanacak. Oradaki 3 rakamını da 5 yapın ve indirmeye başlayın. 300 civarı dosya indirecek, toplam 3 MB civarı. Bittikten sonra indirdiğiniz klasöre gidip "index.htm" dosyasını çalıştırın.

http://www.htmldersleri.org/

mistek

Alıntı yapılan: polleme - 19 Kasım 2013, 13:26:54
Teleport'ta File-> New Project Wizard -> Duplicate a web site seçeneğine gideceksiniz, oradaki link boşluğuna bana gönderdiğiniz linki değil, aşağıya kopyaladığım linki yapıştırın. Yani bir sayfa linki değil, web sitesinin ana linki kopyalanacak. Oradaki 3 rakamını da 5 yapın ve indirmeye başlayın. 300 civarı dosya indirecek, toplam 3 MB civarı. Bittikten sonra indirdiğiniz klasöre gidip "index.htm" dosyasını çalıştırın.

http://www.htmldersleri.org/

Sadece tek sayfayı indirmek için ne yapıyoruz hocam?
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R