General Mobile Discovery Tavsiye eder misiniz?

Başlatan LukeSkywalker, 16 Aralık 2013, 21:37:56

mdargut

Alıntı yapılan: sadogan - 17 Aralık 2013, 00:02:12
Bende almayı düşünüyorum ama
wifi GPS ile kötü yorumlar var iyi olmadığı söyleniyor birde şarj soketi
sorun çıkarıyormuş kullanan arkadaşlar wifi ve GPS şarj soketi ile ilgili
düşüncelerini paylaşa bilirlermi.
http://www.vitrindenal.com/discovery16gb#0

wifi ile bir sıkıntı yaşamadım şimdiye kadar. Hatta acer laptopun çekemediği yerden bununla youtube videosu izledim. GPS konusunda daha önce başka telefon kullanmadığım için kıyaslama yapamam fakat bugün arabada igo navigasyon denedim sıkıntısız çalışıyordu. Şarj girişi bildiğimiz microUSB, kabloyu takıp çıkarırken hassas davranmakta fayda var.
Bu arada başka telefonlarda varmı bilmiyorum ama bunde USB OTG özelliği yok. USB bellek filan bağlanamıyor.

triyak

6 ay kadar önce kardeşime aldım gps wifi vs. gayet iyi. Sadece kurban bayramı zamanı yaptıgım günceleme sonrası bikac gün arasıra reset attı, bir hafta geçmeden yeni güncelleme geldi ve daha sıkıntı cıkarmadı. Tavsiye ederim.
Bence tek eksigi usb otg özelligi olmaması ama şuda varki piyasada çoğu telefonda bu özellik yok zaten.

diot

2 arkadaş kullanıyor, sorduğumda samsung s3 den iyi demişlerdi. Yorumları " gayet güzel şeklinde".

mir_as82

Hocam ben şimdiye kadar tek eksik nokta gördüm, navigasyon ile bir yere gidecektim, hedef pozisyonu girdim ve beni 1-2 dakika bekletti daha sonra kapattim.
3 defa düşürdüm, birinde 1 metre mesafeden  merdiven aşağı düşürdüm. batarya falan da firladi ve birşey olmadi. Ama siz düşürmeyin : ).

learner

Bende 3-4 aydır kullanıyorum. Performansı çok iyi. Fakat ekranın ortasında beyaz leke çıktı. Sanırım kardeşlerim çok oyun oynadıkları için böyle oldu. Onuda şöyle anladım; Ekrana parmağımla biraz baskı yaptığımda tam beyaz lekenin olduğu yerde sıvı dalgalanması oluyor. Ekranın arkasında sanırım bir kompanent baskı yapıyor. Buda o bölgede bulutlanma diye tabir edilen soruna yol açtı.

Onun dışından hiç bir problem yaşamadım.

Alıntı yapılan: mir_as82 - 17 Aralık 2013, 09:40:42
Hocam ben şimdiye kadar tek eksik nokta gördüm, navigasyon ile bir yere gidecektim, hedef pozisyonu girdim ve beni 1-2 dakika bekletti daha sonra kapattim.
3 defa düşürdüm, birinde 1 metre mesafeden  merdiven aşağı düşürdüm. batarya falan da firladi ve birşey olmadi. Ama siz düşürmeyin : ).

GPS bağlantısının ayarları var. bende 15-20sn de bağlanıyor.

agora_meyhanesi42

Tavsiye etmem bizim fabrikada 5 arkadas 16 gb olanini aldi wireless sorunu var ayrica cok karisik. Onun yerine lg optimus l7 III p710 tavsiye ederim fiyati 550 ila 600 tl arasi gittigidiyorda

mesaj birleştirme:: 17 Aralık 2013, 13:06:05

Alıntı yapılan: learner - 17 Aralık 2013, 11:14:11
Bende 3-4 aydır kullanıyorum. Performansı çok iyi. Fakat ekranın ortasında beyaz leke çıktı. Sanırım kardeşlerim çok oyun oynadıkları için böyle oldu. Onuda şöyle anladım; Ekrana parmağımla biraz baskı yaptığımda tam beyaz lekenin olduğu yerde sıvı dalgalanması oluyor. Ekranın arkasında sanırım bir kompanent baskı yapıyor. Buda o bölgede bulutlanma diye tabir edilen soruna yol açtı.

Onun dışından hiç bir problem yaşamadım.

GPS bağlantısının ayarları var. bende 15-20sn de bağlanıyor.
bende lg l7 kullaniyorum arada sirada benim ekranda ayni oluyor ben soguktan olduguna kanaat getirdim bir sure sonra duzeliyor
Yüksel Türk ! Senin için yükselmenin hududu yoktur...

yasin_arsln

Arkadaşlar bende 16GB olanından var daha yeni radyo uygulamasınıda indirdim hiç bir sıkıntısı yok. Benim yanlış kullanmamdan dolayı ekranı kırıldı ve servise gönderdim ücretli değiştirdiler ama diğer telefonlara oranla daha ucuza tamiri yapıldı. Wifi sorunu gps sorunu görmedim. Gayet güzel memnunum.

learner

Alıntı yapılan: agora_meyhanesi42 - 17 Aralık 2013, 13:04:08
Tavsiye etmem bizim fabrikada 5 arkadas 16 gb olanini aldi wireless sorunu var ayrica cok karisik. Onun yerine lg optimus l7 III p710 tavsiye ederim fiyati 550 ila 600 tl arasi gittigidiyorda

mesaj birleştirme:: 17 Aralık 2013, 13:06:05
bende lg l7 kullaniyorum arada sirada benim ekranda ayni oluyor ben soguktan olduguna kanaat getirdim bir sure sonra duzeliyor

Yok soğuktan değil. Nokta hep aynı yerde ve sürekli var. Alt renk Beyaz olduğunda bariz görünüyor. Ayrıca bu problemden başka hiçbir sorununu görmedim. Bütün oyunları takılmadan oynatıyor. Donanım sorunları bazı ürünlerde çıkıyor. Birazda kısmet işi. Ama bu tüm markalarda olan bir şey.

erkan614

medya markette inceledim fena değil gibi
ama bu tip telefonlar kullandıkça kendini gösteriyor en olmadık yerde takılmalar mapsten bir yere bakarken sinyal kaybı
acil birilerini arıycakken 1-2 sn boyunca gelmeyen rehber oyun oynıycakken süren kurulum zamanı gibi
en sıkıntılı anınızda bu gibi takılmalar tuz biber oluyor ve keşke diyosunuz
ben S3 tavsiye ederim veya Ascent P1

Ramiz

Sınıfta yanımda oturan gençte vardı bu modelden :)

Elime alıp, hızlıca inceleme fırsatım oldu. Donanım ve yaptıkları için birşey demeye gerek yok. Samsung ile aynı işte. Şarzı sabahtan(8:00-16:00) akşama kadar %78 lerde idi. Bataryada iyi gidiyor yani. (wifi veya 3g internet açık, ekran parlaklığı iyi)

Kullanılan malzemesi bana biraz kalitesiz gibi geldi. Bunu şey gibi düşünün. 1.500 tl ye acer pc vardır.(xxx özelliklete) ve 4000 tl ye sony vardır(aynı xxx özellikte) ama malzeme kalitesi çok farklıdır..
Electrical & Electronics Engineering -> Step one

guest

bende telefon alacam ya genelde S3 ayarınd bişey bakıyorum ama hangisini alsam karasız kaldım :.. ;)

Burak B

Ben 4 aydır GM discovery 4GB kullanıyorum. Memnunum.
"... a healthy dose of paranoia leads to better systems." Jack Ganssle

Ramiz

Yeri gelmişken sorayım dedim. Yeni konu açmak istemedim. Bendede samsung i8510 wonder telefon var. Android 2.3.6 yüklü içersinde.

İlk zamanlarda evde ve iş yerinde wifi ile nete bağlanmıştım. Sonra 4shared e giremediğimi farkettim ve marketten şuan ismini hatırlayamadığım birkaç yüz kb değerinde bir yazılım indirdim. Tek butonu vardı ve sanırım butonu üzerinde "make" yazıyordu. Neyse, botununa basınca işlem tamamlandı gibi şeyler yadı. Sonrasında yasaklı sitelere girebildim.

Fakat şimdi farkettim ki, yeni wifilere bağlanamıyorum. Eskiden(programı yükleyip, make yapmadan öncesi) bağlandıklarıma halen sorunsuz bağlanıyorum.

Sizce sorun ne olabilir?
Electrical & Electronics Engineering -> Step one

LukeSkywalker

16gb versiyonu aldım. Tümleşik bellek sonuçta daha iyi performans sağlayacaktır. İki gündür performansını test ediyorum, bu fiyata mucize gibi...

Erol YILMAZ

Alıntı yapılan: gevv - 16 Aralık 2013, 22:52:34
birde radyo sorunu olmasa   radyosu varmış ama  kapalı   uygulama ile açılıyor  oda sorunluymuş

Discovery 4Gb modelini 3 aydır kullanıyorum,

Radyosu bence çok iyi...
Sanırım gereksiz yere bandrol ücreti ödememek için var dememişler...
Yazılımı ile açılıyor...

Bu arada telefon bu fiyata 10 numara,
Tavsiye ederim.