General Mobile Discovery Tavsiye eder misiniz?

Başlatan LukeSkywalker, 16 Aralık 2013, 21:37:56

tmsh

Ben yaklasik 3 aydir 16GB lik olanini kullaniyorum. Henuz hicbir sikinti cikartmadi masallah :) Ben 660 a aldim. Bir arkadasim 850ye ikinci el S3 aldi. Ben ondan daha rahatim :)

remzi

yusuffyk

kullanıyorum ve tavsiye ederim. ama karşılaştığım, duyduğum iki sorun var.
birincisi yürüyerek müzik dinlerken güneşli bir yere gelince mikrofon kısmının tetiklenip müziği durdurması. forumlarda saçmalık olduğu denilmiş ama kulaklığın müziği durdurma tuşu var ve buraya güneş ışığı gelince etkileniyor ve müziği durduruyor. bir çok ortamda denedim uyguladım ama güneşte duruyor.
bir diğeri şimdilik başıma gelmese de şarj soketinde meydana gelen bozukluklarmış. bozulabiliyormuş.

ama şahsen çok memnunum telefondan. şarjı falan süper, gün boyu müzik dinleyip, internet açıkken bile 2 gün gidebiliyor. tavsiye edebilirim.
http://yusuffyk.com  ||  http://www.youtube.com/yusuffyk

Gökhan BEKEN

Kendi içinde gelen "El feneri" programı açık kaldığında, fener kapalı bile olsa, acayip şarj tüketiyor.
%100 şarj vardı, feneri kullandım kapattım, ekranı kilitledim, 15dk sonra bi baktım, şarj %50 lere düşmüş.
Gece yatmadan önce fener programını açık unuttuğum bir kaç gün, telefon komple kapanmış ve dolayısıyla alarm çalışmamıştı, kaç kere işe geç kaldım bu yüzden. Zaten sesi de az çıkıyor.(benim şansımdan mıdır nedir, aldığım her cihazın sesi az çıkıyor telefon/bilgisayar vs)
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

ekrem

7-8 aydan beri 4 gb lık olanını kullanıyorum keske 16 alsaydım dıyorum cunku ram ı bellekdne kullanıyor. amma kasma falan derseniz telefonu cok yoruyorum ona ragmen beni anlıyor :D  1 dk face 1 dk sahıbınden 1 dk gmail 1 dk instgram falan hep oradan oraya zıplıyorum tabı bunların netıcesınde 2-3 sn beklemem suresi var ama eski telefonlardaki simbıam sistemını cabuk unutmusa benzıyorsunuz :D ekran gayet guzel canlı kamerasıda güzel müzik calar tek kişi için ideall ortama sesi vericekseniz   oynamak için degil yeni sarkı dinlemek için verilmeli  :D radyosu gayet guzel calısıyor efektıde guzell.  ben yasadıgı mtek sorun bazen stroid bu uygulamayı durdurdu dıye yazı cıkıyor uygulama kapanıyor daha sonra  2-3 defa denedımmı acılıyor.  2-3 kerede  ekranı kılıtlendı tus acma kapama tepki vermedi batarya tak cıkart yaptım.  msj larda = işaretine reset atıyordu gelen guncellemelerle bu sorun çözüldü goggle stro gayet yeterli bana göre pdf dosyası acıp ders calısabiliniyor ama onun içinde ekran kucuk geliyor buyutme istiyor ve hep ekranı kaydırarak okuyabılıyorsunuz  navigasyon gps yı fazla kulanmıyorum genelde bir yere gidiceksem arkalra soruyorum nerede orası diye :D  bataryada söyle bir  püf nokta var 2 saat tam sarj tutulunca süper  oluyor aksaam kadar yetiyor oyun oyna muzık internet konusma yetıyor. amam 2 saaten fazla tut misal aksma eve geç geldin sarja taktın sabaha kadar ozaman sarjın daha cabuk bitiyor.  soket yeri biraz kücük ve ince dikkat etmek gerekiyor tak cıkartlarda. videoları int ten izlerken hıc kasma yasamadım pc den izleyemedıklerımı hareketli videoları telefondan izliyorum.    bu fiyatat gayet basarılı bence   amam aklım suan discovery 2 de  dahha güzel özellikleri var makulde fiyatı var 900 tl  ye yakın :D

mur@t

Alıntı yapılan: meftun - 19 Ekim 2014, 05:15:20
Zaten sesi de az çıkıyor.(benim şansımdan mıdır nedir, aldığım her cihazın sesi az çıkıyor telefon/bilgisayar vs)

Ters yöne giren Temel geldi aklıma :)

muhendisbey

Kardeşimde vardı kurcalama imkanım oldu.
çift sim kart olması ve hafıza artırılması güzel bir olay. Eksiği bataryası, gerçekten çok çabuk bitiyor.
LG G2 kullanıyorum bataryası 3 gün gidiyor (wifi ve veri iletişimi açık) kıyaslayınca discovery ancak sabahtan akşama kadar zor çıkarıyor. Yanında ufak power bank alırsanız sıkıntınız kalmaz.
Video arama özelliğinin olması iyi, G2'de bu yok.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

muuzoo

Tam cevap yazıyordu baktım 2013 konusu imiş. Su anda 600 TL civarındaki en iyi model Motorola Moto G. Android 5'e ilk güncellenecek modellerden.
gunluk.muuzoo.gen.tr - Kişisel karalamalarım...

veliusta

Alıntı yapılan: muuzoo - 19 Ekim 2014, 12:47:48
Tam cevap yazıyordu baktım 2013 konusu imiş. Su anda 600 TL civarındaki en iyi model Motorola Moto G. Android 5'e ilk güncellenecek modellerden.

Berbat bir telefonmuş.

http://kiyas.la/tr/cep-telefonu/karsilastir/Motorola-Moto-G-vs-General-Mobile-Discovery

Erol YILMAZ

Discovery yeni başlayan için güzel bir telefon. Bir yıldır kullanıyorum.
Çift sim kartı işe yarıyor, Birisinde tel hattım, diğerinde 5 GB VINN var. Evde ayrıca ADSL, Fiber kullanmıyorum.

Yıllık bütçe komisyonundan izin çıkarsa pahalı modellerinden bir tane (LG G3, Note4 gibi) almak istiyorum :)
Bu durumda tek hat olayı canımı sıkıyor.

ayhan_eee

O fiyat aralığı firmaların yoğun bir şekide ilgi göstermeye başladıı bir alan oldu.neri olarak Moto G önerebilirim.Discover ile de sorun yaşayacağınızı söyleyemem.Kuzenime aldırdım. Ama alternatflere bakıp ihtiyaca ve yazılım/servis desteğine göre tercihte bulunmak uygun olacaktır.

muuzoo

Alıntı yapılan: veliusta - 19 Ekim 2014, 14:58:15
Berbat bir telefonmuş.

http://kiyas.la/tr/cep-telefonu/karsilastir/Motorola-Moto-G-vs-General-Mobile-Discovery

Hangi açıdan berbat anlayamadım. İkiside  4 çekirdekli, ikisinde de 1 GB RAM var. İkisinin de ekran çözünürlüğü ayni. İkisinde de çift sim kart var. İkisinde de radyo var.  Moto g de SD kart desteği yok. Google tarafından direk güncellenen bir model. Şu an mesela KitKat (Android 4.4) sürümü resmi olarak verildi. Android 5 te yayınlanacak. Snapdragon işlemci olduğu için custom rom seçenekleri daha fazla. Ayrıca GPS + GLonass desteği de mevcut.
gunluk.muuzoo.gen.tr - Kişisel karalamalarım...

mistek

1 hafta öncesine kadar GM Discovery kullanıyordum.

Discovery fiyatına göre güzel ancak telefondan beklentileriniz zamanla arttıkça size yetmemeye başlıyor.
İlk eksikliği pili.
Uygulamalarda takılma oluyor bazen hata veriyor.
Android 4.2 ile geliyor güncelleme henüz yok.
Birazda yavaş olduğunu hissediyorsunuz.
GPS'i üst seviye telefonlara göre çok geç bağlanıyor.
Oyun oynamıyorsanız twitter facebook whatsapp gibi uygulamalar için ideal bir telefon.

Lakabı varmış bide sonradan öğrendim: "Zengin görünümlü fakir telefonu" :)
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

baran123

Arkadasım bana sınırlendı o telefonu sınıfın kapısından dıger kosede duran bana fırlattı asırı hızlı sekılde telefonda cızık yok.Bu telfon cok saglam deyıp yerden yere vuruyordu hala kullanıyor ben boyle bır telefon gormedım abartmıyorum cok cıddıyım :D al al al !

veliusta

Alıntı yapılan: muuzoo - 19 Ekim 2014, 19:46:48
Hangi açıdan berbat anlayamadım. İkiside  4 çekirdekli, ikisinde de 1 GB RAM var. İkisinin de ekran çözünürlüğü ayni. İkisinde de çift sim kart var. İkisinde de radyo var.  Moto g de SD kart desteği yok. Google tarafından direk güncellenen bir model. Şu an mesela KitKat (Android 4.4) sürümü resmi olarak verildi. Android 5 te yayınlanacak. Snapdragon işlemci olduğu için custom rom seçenekleri daha fazla. Ayrıca GPS + GLonass desteği de mevcut.

Motorola için konuşuyorum;
Hafıza Kartı Takılmıyor
Kamera 5MP
Çok Kalın
Pahalı
1080p Video Kayıt yapmıyor
Bataryayı değiştiremiyoruz
Kapasitif butonları yok
Kötü Tasarım

Onun yerine Zenfone 5 Almak daha mantıklı.
http://kiyas.la/tr/cep-telefonu/karsilastir/Asus-Zenfone-5-vs-Motorola-Moto-G