Best 898D Lehimleme İstasyonu Hakk.

Başlatan iruraz, 25 Aralık 2013, 22:31:33

iruraz

Merhaba,

İnternet üzerinden aldığım Best 898D 'nin sıcak hava üflemesini 430 dereceye, hava üfleme şiddetini de 5. kademeye getirdim (resimde görüldüğü gibi 8 kademedir). Bu durumdayken birkaç saniye sonra sıcak hava üfleme cihazının ucundaki plastik kısmın eriğini gördüm. O esnada memleketin halini düşündüğümden galiba yanık kokusunu fark edip erken de davranamadım  :(

Bu cihazı sıcak hava üflemesini sınırlara kadar zorlamamak gerekiyor anlaşılan. Cihazı kullanan üyeler sıcak hava kısmını nasıl kullandıklarını paylaşabilirlerse çok yararlı olur. Teşekkürler..

elektronikevi

Merhaba iruraz;
Almış olduğun havya'nın asıl üreticisi ile çalışıyorum ve eklemiş fotoğrafı kendileri ile paylaştım.
İyi çalışmalar.

iruraz

@elektronikevi,

Asıl üreticisi derken Yihua 'yı mı kastediyorsunuz? Sanırım bu olay sadece benim aldığım cihaza has bir şey değildir.

Kolay gelsin.

restore

bende bunu kullanıyorum. 450 derece de sorun yaşamadım. sensor arızası gibi bişey olaiblir.

benim yaşadıgım sorunlar daha cok aynı priz grubuna bir yük bagladıgımda sapıtıyor olması. (açılıp kapanıyor  fan hızı yükseliyor gibi gibi. )

yada büyük bakır  yüzeyler lehimlemeye calıştıgımda gücünün yetmemesi oldu.

iruraz

Alıntı yapılan: restore - 28 Aralık 2013, 13:25:49
bende bunu kullanıyorum. 450 derece de sorun yaşamadım. sensor arızası gibi bişey olaiblir.

benim yaşadıgım sorunlar daha cok aynı priz grubuna bir yük bagladıgımda sapıtıyor olması. (açılıp kapanıyor  fan hızı yükseliyor gibi gibi. )

yada büyük bakır  yüzeyler lehimlemeye calıştıgımda gücünün yetmemesi oldu.

@restore, gösterge ile gerçek sıcaklık arasında yaklaşık 20-25 derecelik bir fark var. Havyanın ucundan ölçüm yaptığımdaki durum buydu. Dediğiniz durumu Pazartesi deneyip durumu size bildireyim.

LukeSkywalker

xy-898d kullandım, pompası kullanışlı değildi.

lazenes

konuyu hortlatcam ama bana da lazım bunlardan nerden tedarik edecem  2 yıl once  piyasası 120 tl  enfazla150 tl iken  buyıl lazım oldu diye sordum satıcı 250 tl dedi şok oldum  hadi cıhazın içindeki devreyi bilmesem   o fiyatı vercem de  bu cıhazlar  benim kullanımıma en fazla 6 ay dayanır :)