8870 yardım...

Başlatan picman, 17 Şubat 2005, 13:36:20

picman

beyler 8870 dtmf kod çözücü entagresi hakkında bilgisi olan arkadaşlar varmı bu entegre herhangi bir rakama karşılık gelen dtmf sinyalini aldığında o rakama karşılık binary değerler mi oluşturuyor acaba bilen varsa açıklarsa çok minnettar kalırım

saygılarımla çalışmalarınızda başarılar dilerim.....
Bilgi paylaştıkça artar..

rf

cm8870 Aynen dediğin gibi girişinden verilen dtmf tonlarını 4bitlik
q1,q2,q3,q4 şeklinde veriyor

Formun her kosesi 8870 kokuyor arama kısmını kullanabilirisin...
KOSGEB Girişimcilik Desteği Bilgi ve Paylaşım Platformu http://www.girisimcilikdestegi.com/

SpeedyX

fiyatı 75 kuruş (750.000tl),
mt8870
cm8870
kt3170
.
.
.

umar

Bu Memleket Bizim.

Veli B.

Sorunun nedir.Sanırım bunu belirtirsen daha fazla yardım alabilirsin.
8870 arkadaşların bahsettiği gibi dtmf bazlı sinyalleri 4 bit olarak çözer ve bir int bacağı(std veya dtmf ready olarak geçer) ile sana bildirir.STD yerine portb değişim kesmesini de kullanabilirsin ama aynı tonu iki defa alırsa ikinci kodu çözemez bu şekilde.Kullanımı kolay ve güzel bir entegredir.Pic ile illa bunu kullanman gerekmiyor.Doğrudan pice frekansı çözdürerek de bilgiyi alabilirsin ama uğraşmaya ve programda ki emeğine değmeyecektir.
Dtmf üretmek için ise 8880 veya muadillerini yada picin kendisini kullanabilirsin.DTMFOUT komutu 20 mhz de ve iyi bir filitre katı ile gayet tatminkar sonuçlar verir.Ama ciddi bir kod sarfiyatı vardır.
Sevgilerimle...

picman

arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için geçte olsa teşekkür ediyorum bu mesajı uzun bi zaman önce yollamıştıum ben silindiğini düşünmüştüm ama hala silinmemiş tekrar teşekkür ederim saygılarımla...

çalışmalarınızda başarılar dilerim..
Bilgi paylaştıkça artar..