MCP2200 sorunu

Başlatan akkoyun, 16 Ocak 2014, 16:19:14

akkoyun

Merhaba,
MCU ile haberleşmesi için usb uart dönüşümü yapan mcp2200 arabirimi kullandıl.

bilgisayara (xp 7 farketmio) mcp sitesinden driver indirdim kurdum fakat daha takmadan config utility de write error yazıyor
usb bağlantısını yapıyorum tanımıyor driver yüklemeye çalışıyorum bulunamadı vs diyor

sizce hata nerdedir. herşeyi denedim

serhat1990

Merhabalar , yapmış olduğunuz donanımı bilgisayara bağlantısında d+ , d- uçlarını doğru bağladığınızı kontrol ettiniz mi ? Pc'ye ilk taktığınız anda yeni donanım algılandı vs gibi bilgilendirme alıyormusunuz pc'den ? Donanımızın enerji problemi olabilir mi ? Kristal bağlantınız doğru mu ? Sorular biraz uzar gider bir şema ekleyebilirseniz yardımcı olmaya çalışırız.

İyi çalışmalar dilerim. Saygılarımla .

yldzelektronik

Alıntı yapılan: akkoyun - 16 Ocak 2014, 16:19:14
... driver indirdim kurdum fakat daha takmadan config utility de write error yazıyor
usb bağlantısını yapıyorum tanımıyor ...

Buradaki kilit ifade sanırım bu.O halde sorun pcnizde diyebilirim.Çünkü henüz takmadığınızda bu hatayı alıyorsanız, driver ile ilgili bir sıkıntı olabilir.Düşük ihtimaldir ama antivirüs programınız da olaya dahil olmuş olabilir.Bazen kaspersky ile ben de zipli dosyayı hiç açmadan abuk subuk hata mesajları alabiliyorum.

Ama takmadan bu iletiyi vermesi de ayrı bir esrar..
Kişinin başına gelen hayır Allah'tandır. Kişinin başına gelen şer nefsindendir. Nefislerimizle kendimize zulüm ediyoruz.

serhat1990

Bu arada MCP2200 Configuration Utility programında bende donanımı takmadan çalıştırdığımda write failed mesajı alıyorum. Ama sorun yok .

akkoyun

Dostlar sorunu çözdüm,

serhat1990 önerisi üzerine d+ ve d- uçlarını değiştirdim tanıdı :) çok teşekkür ederim.

serhat1990

Rica ederim iyi çalışmalar dilerim :)