Milli mikro işlemci

Başlatan t600, 27 Ocak 2014, 18:44:35

speak48

trinity

Kapitalist bir dünyada yaşıyoruz, hepimizin geçindirmesi gereken bir ailesi var, çoğumuzun yan geliri yok.

Tamam mikroişlemci geliştirelim ama bana aylık maaşı kim verecek? Ev sahibi kapıyı çalınca kirayı nasıl ödeyecez?

Birkaç yüz milyon dolar sermaya koyup bu işi yapmaya gönüllü biri varsa ben milli mikroişlemci projesinde çalışmaya hazırım

t2

Maaş bekleme, kira ödeme aşamasını, birkaç sene içinde aşmayı hedeflemelisiniz. Yoksa emeklilik aşamasını hedeflersiniz. Bu da çok çalışma, çok yorulma, az kazanç demektir.

Ev sahibi kapıyı niye çalıyor? 6aylik peşin versem nekadar indirim yaparsın? diye sormalı, zaten fazla kalmayacam, ev alacam demelisiniz.

demircan

bence önce direnç diyot kondansatör gibi temel parçaları üretelim ondan sonra işlemciye geçeriz....
Direnç kızarsa kondansatörün tepesi atarmiş..

mir_as82

Bende size katiliyorum. bizim çoktan kendi yagimizla kavrulmayi ogrenmemiz gerekiyordu. Şimdiye kadar neden olmadi bilmiyorum. Ama artik Türkiye kendine gelmeli. Hepimiz bir noktada bulusmaliyiz. O da EVİMİZ olan yer. Burasi yanarsa bizi kimse kurtaramaz. Hatta üstüne üstlük benzin dökerler. Arkadaşlar evimizi yakmayalim. Bu projelerde ben de en düşük ücret ne ise o ücrete calisirdim. O da arkadakiler için : ).

ErsinErce

konuyu okumadan mesaj atmak moda olmaya başladı galiba

bu konuya katacak birşeyiniz varsa ekleyin yoksa öyleydi böyleydi yorumlarına (geyiklerine) ihtiyaç yok.

ertuğrul54

merhaba arkadaşlar t600 ne durumdasın merak ettim yanılmıyorsam bir ay önce tübitakta askeri amaçlı mikro işlemcimizi yaptık diye bir haber okudum

RaMu

@ertuğrul54 işlemci vs. küçük işler kesmedi,
o yüzden kansere çözüm buluyor şuan @t600  .

https://www.picproje.org/index.php/topic,74595.0.html
Sorularınıza hızlı cevap alın: http://www.picproje.org/index.php/topic,57135.0.html

MC_Skywalker

Alıntı yapılan: ertuğrul54 - 16 Ocak 2019, 14:39:18yanılmıyorsam bir ay önce tübitakta askeri amaçlı mikro işlemcimizi yaptık diye bir haber okudum

Evet hatta konu bile açılmıştı. Çok başarlı RISC-V ISA lisan alıp üzerşnde çalışma durumu.

Hazır yeti gelmişken tahmini bu yılın ilk çeyreğinde MIPS te RISC-V ISA'nın başarısına cevap olarak kendi ISA'nı open source yapacak.