Milli mikro işlemci

Başlatan t600, 27 Ocak 2014, 18:44:35

mistek

Ben bi arkadaşa bakıp çıkcam abi.
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

yamak

Alıntı yapılan: t600 - 27 Ocak 2014, 21:28:34
Mikroişlemci yapabilen ve verimli kullanabilen bir ülkenin vatandaşı olmayı kendimize yakıştıramıyoruz   NEDENN ? Kim nasıl buna bizi ikna etii , biz neden atıl duruyoruz ve neden durmakta direniyoruz ,Biz bunu yapabiliriz ve bir vakıf olarak yütceltebiliriz , Bu konuda biz Türkiye olarak YENİLGİYİ ve esareti kabul  etmeyi neden kabul ediyoruz , neden birşeyi yapabileceğimize ikna olmuyoruz , bizi kim böyle yaptı ,Ben olurmuyum bilmem ama bu  artık olacak , lütfen İNANIN . bU İŞ ZOR DEĞİL .Size öyle demişler ve inanmışsınız , Hadi ekipleri kuralım .
Hocam kendinize bu kadar güveniyosanız.Devletin destek programları var.Özgün mimarinizi tasarlayın.Bi destek programınlarına başvurun muhtelemen biri kabul olur.

LukeSkywalker

hgs

Basit bir sensör yapımı kafama takılmıştı. Odtüdeki mems sensorleri yapan kurumun başındaki profesör ile direk görüşme imkanı bulmuştum. (Zaten sekreteri falan yok, direk telefonu var sitede.Bu bile bizim bu işleri yapamayacağımızın kesin kanıtı ama karıştırmayayım.)

İstediğimi anlattım kısaca. Konu hali ile paraya geldi. Milyon dolar yatırım meselesi açılınca "Anladım, ben sizi ararım" dedim...

camby

Alıntı yapılan: t600 - 27 Ocak 2014, 21:28:34
Mikroişlemci yapabilen ve verimli kullanabilen bir ülkenin vatandaşı olmayı kendimize yakıştıramıyoruz   NEDENN ? Kim nasıl buna bizi ikna etii , biz neden atıl duruyoruz ve neden durmakta direniyoruz ,Biz bunu yapabiliriz ve bir vakıf olarak yütceltebiliriz , Bu konuda biz Türkiye olarak YENİLGİYİ ve esareti kabul  etmeyi neden kabul ediyoruz , neden birşeyi yapabileceğimize ikna olmuyoruz , bizi kim böyle yaptı ,Ben olurmuyum bilmem ama bu  artık olacak , lütfen İNANIN . bU İŞ ZOR DEĞİL .Size öyle demişler ve inanmışsınız , Hadi ekipleri kuralım .
T600,

Kandırılmışsınız , yada dış mihraklardan ziyade başka şeyler söylemen lazım.

Yanlış anlama sana yönelik söylemiyorum ama nihat doğan da beni insanlık anlayacak seviyede değil diyor.

Şimdi bu kadar adamı  " hadi yaparız biz aslanız kaplanız, fatih de top döktürmüş " demek dışında nasıl ikna edebilirsin ? İnsanları nasıl peşinden sürükleyebilirsin ? 

İkna et başlayalım.

Erhan YILMAZ

LukeSkywalker

Bence son mesaj biraz abarti oldu...

Erhan YILMAZ

Bende bizle dalga geçildiğini düşünüyorum.

t600

OK .Sanırım her kez bunu istiyor ama ilk önce içini döktü .Bunu ben tek başıma yapamam eğer hep birlikte olursak başarılı olacağımız bir gün picproje için olacaktır , bu ertelenemez , İçimizde bunu istemeyenler ve isteyenler herzaman olacaktır , bunun için herkezin bir sebebi vardır eminim . Ben sadece bunu yapmak isteyenler e bunu duyurabilirim ,
Yampamız gereken tek şey sormak  , BU NASIL YAPILIR .
Ben kendimce bir imalat fikri sundum , ama bu proje ancak hepimizin yapabileceği bir şey , artık sizlerden bunu nasıl yapabileceğimiz ile ilgili yazılar bekliyorum , Yapmamız gereken şey bunu iptidai koşullarda nasıl yapabileceğimizi düşünmek ve yazmak , Artık hayıflanmayı bırakalım  ( biz yapamayız diye ) Teknik konulardan konuşalım , Bunu yapmamız gerekiyor 

Erhan YILMAZ

Alıntı yapılan: t600 - 27 Ocak 2014, 23:03:38
OK .Sanırım her kez bunu istiyor ama ilk önce içini döktü .Bunu ben tek başıma yapamam eğer hep birlikte olursak başarılı olacağımız bir gün picproje için olacaktır , bu ertelenemez , İçimizde bunu istemeyenler ve isteyenler herzaman olacaktır , bunun için herkezin bir sebebi vardır eminim . Ben sadece bunu yapmak isteyenler e bunu duyurabilirim ,
Yampamız gereken tek şey sormak  , BU NASIL YAPILIR .
Ben kendimce bir imalat fikri sundum , ama bu proje ancak hepimizin yapabileceği bir şey , artık sizlerden bunu nasıl yapabileceğimiz ile ilgili yazılar bekliyorum , Yapmamız gereken şey bunu iptidai koşullarda nasıl yapabileceğimizi düşünmek ve yazmak , Artık hayıflanmayı bırakalım  ( biz yapamayız diye ) Teknik konulardan konuşalım , Bunu yapmamız gerekiyor

Tamam siz 15-20 bin ateşleyin bana ben size 16 komutlu 4bit bir işlemci tasarlamaya çalışayım. Reset pinide olacak hemde muhtemel birde NMI kesmesi olur.

t600

O zaman anlaştık , Ama para konusuna gelince , milletimiz fakir dir , kurtuluş savaşını ot yiyerek yaptı , sana ücretini Milletimiz ancak minnetarlığı ile ödeyebilir , kabul ediyormusun ?

Erhan YILMAZ

Alıntı yapılan: t600 - 27 Ocak 2014, 23:12:10
O zaman anlaştık , Ama para konusuna gelince , milletimiz fakir dir , kurtuluş savaşını ot yiyerek yaptı , sana ücretini Milletimiz ancak minnetarlığı ile ödeyebilir , kabul ediyormusun ?

Hayır. Vatan millet Sakarya edebiyatı yapmaya gerek yok. Ortada kurtuluş savaşı da yok. Bende bazen ot yiyorum. "many talks"

t600

Peki istemeyenler açıkça söylesin o zaman , yada her kez istemiyorsa ben GİDİYORUM . :((((((

Mucit23

LukeSkywalker

Burada kendi işlemcimizin olmasini istemeyen yoktur. Fakat sizin anlamadiginiz nokta bunun için gerekli maliyetin karsilanamayacak kadar buyuk olmasi. Ayrica bazi seylerin onunda buyuk taslar var, mesela atom bombasi yapmaya kalkisamazsin, ucagini yaptirmazlar vs..
Komplo teorisi değil anlatmak istedigim şey. Girisimcilerin onune bu ülkede inanilmaz engeller cikiyor. Kısa süre önce kendi arabamizi yapalim diye kampanya baslamisti ne oldu o is bilen var mi?
Kisaca dis mihraklar isi de o kadar gercek disi değil. Oyle kanunlar ve yonetmeliklerle karsi karsiyayizki bunlari iç mihraklarin hazirladigina inanmak icin sahit lazim. Ozellikle egitimde...