Eclipse NIOS2

Başlatan hll, 04 Şubat 2014, 23:20:31

hll

quartus ta oluşturduğum işlemciyi eclipse indigo da kod yazmak istiyorum ama  proje oluştururken yukardaki hatayı aldım ne yaptıysam olmadı  hata
How to Run Nios II Application Using Quartus II and Qsys  bu vidyodaki arkadaşda aynı hatayı alıyor sonra eclipseyi yönetici çalıştırıyor  sorun çıkmıyo ozaman bende denedim ama olmadı nasıl yapıcam şimdiden herkese teşekkürler

hll

yokmu hiç bu sorunla karşılaşan

x86coder

Merhaba,
   Bende Her yönüyle FPGA ve VHDL kitabını alıp bu işlemciyi tasarladım eclipse'de proje oluştururken aynı hatayı verdi. Kitabın yazarına sorunda işletim sisteminin dil ayarlarından olabilir demişti ama hiç denemedim. sen kaydettiğin dosya isimlerinde türkçe karakter kullanmamaya dikkat et ve işletim sisteminin dilini ingilizce yapıp tekrar dene. olabilir.

hll

türkçe karakter sorunundan kaynaklabilir şimdi bakınca farkettim

SEVERE: Setting does not exist for BSP: "hal.stdın".
WARNING: Tcl script "bsp-set-defaults.tcl " error: Setting does not exist for BSP: "hal.stdın".

böle bir hata veriyor herhalde sorun  hal.stdın dosyasını oluşturunca kaynaklanıyor

muuzoo

İşletim sisteminin dil ayarlarından kaynaklı. Yıllardır varolan bir bug. Sorun bizdeki i ve İ harfi ile ı ve I harfinden kaynaklı. Sistem dilinizi ingilizce yapın düzelir.
gunluk.muuzoo.gen.tr - Kişisel karalamalarım...

hll

işletim sistemini ingilizce yaptım internetten alteranın son versiyonunu indirdim denedim ne yaptıysam olmuyor aldığım hatalar şunlar

muuzoo

Klavye dilinizin İngilizce olması lazım. İşletim sisteminizin dilini İngilizce yapsanız da klavye düzenininiz sanırım hala  Q Türkçe. Onu da İngilizceye çevirmelisiniz. Sorun hala dilden kaynaklı. hata mesajlarına bakarsanız hal.stdın dosyasını arıyor sistem. Halbuki hal.stdin olmalı dosya adı. bsp-set-defaults.tcl dosyasını açıp hal.stdın yazan yerleri hal.stdin olarak değiştirmeyi de deneyebilirsiniz fakat bu biraz kaba bir çözüm olur.
gunluk.muuzoo.gen.tr - Kişisel karalamalarım...

speak48

klavyenin q türkçe olup olmaması önemli  değil
windows siteminin temel input output dili ingilizce olması gerekiyor.
denetim masasındaki dille ilgili tüm şeyi ingilizce yap.
sır bu yüzden windowsun ingilizce versiyonunu kullanıyorum.
tek kötü yanı altyazılı filimlerde ortaya yamuk harfler çıkıyor.

hll

evet sorundan soruna koşuyorum türkçe dil sorununu hallettim bu seferde sorun şu
bildiğiniz gibi herşey led yakmayala başlar bende niosta led yaktım 1 sn yanıp sönüyor
ama gücü kesince program uçuyor kartın üstünde flash var ama programı ona bir türlü atamıyorum