Laptoptaki Bug bulunmus.

Başlatan z, 19 Mart 2014, 21:35:40

z

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

एक होना

baş makinisti öldürdüler yardımcıları ise panik halinde kaçıyor.

Tesla.25

Benim çıkardığım sonuç, laptop "ısınmıyor". :D

z

Bu da mouse problemi

एक होना

bu kemirgenler yüzünden iş yapmış olduğumuz site ve toplu konutlarda sağlam kablo kalmıyordu.
QR540 ve RG11 kabloları baya bi seviyorlar ve her bir yerini kemiriyorlardı.

makdeniz

Sürücü tamiri yapıyoruz ortalama her ay bir tane fareyi sürücünün DC 550 volt DC barasından çıkartıyoruz.
Karanlık olmadan aydınlık, Ölüm olmadan yaşam mantıksız.

z

Gecmis senelerde gene farelerin kablolari kemirmesi konusu konusulmustu.

Bu sevimli yaratiklar daha dogrusu tum kemirgenler surekli bir seyleri kemirmek zorundalarmis. Bu karinlarini doyurmak icin degilmis.

Kemirgenlerin disleri surekli olarak uzarmis ve ancak bir seyleri kemirirlerse dis boyunu kontrol altinda tutabiliyorlarmis.

एक होना

bir nevi diş törpüleme taktiği.

ipek

yusuffyk

ana dağıtım panosunda denk gelmiştim bir keresinde, baraların üstüne düşmüş, kızarma sonucunda her tarafta parçaları vardı.
hadi onu geçtim insanı bir hafta yemeden içmeden kesen bir koku vardı. sadece sinyal kablolarını kemirseler.
http://yusuffyk.com  ||  http://www.youtube.com/yusuffyk

diot

Eskiden jeneratör fabrikasında staj  yapmıştım bir adet 800KVA jeneratör getirdiler tamire arıza sebebi koca bir keme sıçan. Hayatı pahasınada olsa  Jeneratörün icabına bakmış. :)

erhanzeynel

Kemirgenler cat5 leri de seviyorlar.

Cat5lerinde birkaç diş izi olan bir cabinetten sorumlu amir ne olmuş diye sorduğunda "fareleri aç bırakmışınız" demekten geri tutamadım kendimi.

sfiber

vodafone tesislerinde görmüştüm;fiber kabloları farklı bir presleme tekniğiyle kaplıyorlarmış bu şekilde denizin altı ya da yerin altı farketmez bu hayvanlar dişlese bile etki edemiyorlarmış.

Kabil ATICI

Çalıştığım iş yerine dışarıdan çay getiren çaycı duafondan (cızırtı) ses geliyor şikayeti ile geldi. Duafon'u bir açtık içinden bir sürü "laptop" böceği, hepsi bir kenara kaçma çabasında. Adamlar resmen koloni oluşturmuşlar. Elimizde bir şeylerle böcek avına çıktık.

Fare sorunu bildiğim kadarı ile en çok TV vericilerinin olduğu yerlerde yaşıyorlar. Haliyle verici çevrelerinde pek insan olmadığım için fareler cirit atıyor. Kablolar kanallarla taşındığından farelerin kemirmesine karşı kimyasal mücadele yapılıyormuş.
ambar7

muhendisbey

Alıntı yapılan: sfiber - 01 Mayıs 2014, 23:30:40
vodafone tesislerinde görmüştüm;fiber kabloları farklı bir presleme tekniğiyle kaplıyorlarmış bu şekilde denizin altı ya da yerin altı farketmez bu hayvanlar dişlese bile etki edemiyorlarmış.

İki tipteki fiberoptik kablo da farklı diye biliyorum. Birleşimini duymadım, görmedim.
Su altı fiberoptik kabloların içerisinde jel var. Bu jel kablonun dış izolasyonu zarar gördüğünde suyun kablo boyunca yayılmasını önlemek için. Çünkü su fiberoptik kabloların zarar görmesine ve çürümesine yol açıyor.
Toprak altı kablolarda ise kılıfın iç kısmında tadı kötü olan veya zehirli tipte fiberoptik kablolar kullanılıyor. Bir ısırık alan hayvan dolayısıyla bir daha ısırmıyor. Benzeri ahşap telefon direklerinde de var.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.